Пн. Бер 24th, 2025

Нафта відзначилась першим місячним падінням з листопада на тлі економічних сумнівів

Нафта відзначилась першим місячним падінням з листопада на тлі економічних сумнівів
Видобуток нафти / Фото: pexels

Ціни на нафту знизилися 28 лютого, продемонструвавши перший місячний спад з листопада. Головними чинниками стали невизначеність щодо світового економічного зростання та попиту на паливо на тлі тарифних загроз з боку США та нових сигналів про уповільнення американської економіки, які перевищили побоювання щодо обсягів пропозиції. Про це пише forex.ua з посиланням на агенцію Reuters.

Травневі ф’ючерсні контракти на нафту марки Brent подешевшали на 31 цент (0,4%), опустившись до 73,26 долара за барель. Водночас вартість американської нафти WTI знизилася на 31 цент (0,4%), досягнувши 70,04 долара за барель. Brent, термін дії контрактів на яку завершується пізніше у п’ятницю, торгувалася на рівні 73,69 долара, що на 35 центів (0,5%) менше.

Як зазначає ринковий аналітик IG Тоні Сикамор, на зниження цін та обмеження інвестиційного ризику впливає низка факторів. Серед них – занепокоєння щодо уповільнення економіки США, тарифна політика, намір ОПЕК+ збільшити видобуток у квітні, а також сподівання на мирне врегулювання в Україні.

Американський президент Дональд Трамп у четвер, 27 лютого, оголосив, що введені за його ініціативою 25-відсоткові мита на продукцію з Канади та Мексики набудуть чинності 4 березня. Одночасно з цим планується запровадження додаткового 10-відсоткового мита на імпорт товарів із Китаю.

Аналітики дослідницького підрозділу BMI Fitch зазначили, що ринковим гравцям складно визначити наслідки численних політичних заяв щодо енергетичного сектору, озвучених адміністрацією Трампа впродовж цього місяця.

“Ті, хто має негативну сторону, зокрема тарифні заходи США, наразі перемагають”, — вказано в записці BMI.

Настрої інвесторів також формуються під впливом статистики, яка демонструє зростання кількості заявок на допомогу з безробіття в США за минулий тиждень. Водночас інший урядовий звіт підтвердив уповільнення темпів економічного зростання в четвертому кварталі.

Попри це, у четвер ціни на нафту піднялися більш ніж на 2%, оскільки побоювання щодо обсягів постачання зросли після того, як Трамп скасував ліцензію, що дозволяла американській нафтовій компанії Chevron (CVX.N) вести діяльність у Венесуелі.

Джерела, які обізнані з ходом переговорів, зазначили, що скасування ліцензії може стати приводом для обговорення нової угоди між американською компанією та державною корпорацією PDVSA, яка передбачатиме експорт сирої нафти в інші країни, окрім США.

Країни ОПЕК+ ведуть дискусії щодо того, чи варто у квітні здійснювати заплановане підвищення рівня нафтовидобутку або ж призупинити цей крок. Члени альянсу стикаються з труднощами у визначенні загальної ситуації з глобальними поставками через нещодавно запроваджені санкції США проти Венесуели, Ірану та Росії, повідомили вісім джерел ОПЕК+.

Related Post