Ціни на нафту у п’ятницю, 14 березня, знову зросли після падіння більш ніж на 1% у попередній торговій сесії. Це частково пов’язано зі зниженням очікувань щодо швидкого завершення війни в Україні, що могло б сприяти збільшенню постачань енергоносіїв із Росії. Про це пише forex.ua з посиланням на агенцію Reuters.
Ціна ф’ючерсів на нафту Brent піднялася на 46 центів (0,7%) і досягла 70,34 долара за барель, відігравши частину втрат після падіння на 1,5% у попередній сесії.
Вартість американської нафти West Texas Intermediate зросла на 48 центів (0,7%) і становила $67,03 за барель після падіння на 1,7% у четвер, 13 березня.
Російський диктатор Путін у четвер повідомив, що загалом Москва схильна підтримати ініціативу США щодо припинення вогню в Україні. Втім, він наголосив на необхідності додаткових пояснень і висунув певні умови, які, схоже, ускладнюють можливість швидкого завершення бойових дій.
“Стримана реакція Росії на ініціативу щодо 30-денного перемир’я з Україною послабила впевненість у можливості швидкого припинення бойових дій”, – зазначив ринковий аналітик IG Тоні Сикамор.
“Складається враження, що США не планують скасовувати санкції, доки не буде досягнуто угоди щодо припинення вогню”, – зауважив він.
До того ж світова торгова війна, що дестабілізувала фінансові ринки й посилила побоювання щодо рецесії, набирає обертів. У четвер президент США Дональд Трамп пригрозив запровадженням 200% мита на європейський імпорт вина, коньяку та інших алкогольних напоїв.
Також у четвер, 13 березня, Міжнародне енергетичне агентство застерегло, що цього року світовий ринок нафти може зіткнутися з надлишком пропозиції приблизно на 600 тисяч барелів на добу. Це пов’язано зі стрімким зростанням видобутку, очолюваним США, а також із нижчим, ніж прогнозувалося, рівнем глобального попиту.
“Макроекономічні умови, які лежать в основі наших прогнозів попиту на нафту, погіршилися протягом останнього місяця через ескалацію торговельної напруженості між США та декількома іншими країнами”, – повідомило МЕА.
Торгова війна, розв’язана Трампом, разом із побоюваннями щодо попиту негативно вплинули на нафтові котирування напередодні. Водночас можливе скорочення постачання російської нафти на світові ринки в найближчому майбутньому частково підтримало ціни під час п’ятничних торгів.
Аналітики ANZ у своїй записці для клієнтів зазначили, що більшість прогнозів щодо цін мають тенденцію до зниження в короткостроковій перспективі, проте геополітична напруженість все ще може призвести до перебоїв у постачанні.