Експерти вважають, що підвищення цін на чорне золото продовжиться найближчим часом.
Ціни на нафту знизилися в п’ятницю, але були на шляху до другого тижневого зростання поспіль завдяки значному зниженню процентних ставок у США та скороченню світових запасів, пише Reuters.
Ф’ючерси на нафту марки Brent торгувалися на 26 центів (0,4%) нижче, на рівні 73,62 долара за барель станом на 05:27 за Гринвічем, але зросли на 4,3% за тиждень. Американська нафта WTI впала на 15 центів (0,2%) до 71,80 долара за барель, але продемонструвала тижневе зростання на 4,8%.
Ці еталонні показники відновлюються після досягнення майже трирічного мінімуму 10 вересня, і з того часу ціни зросли протягом п’яти із семи сесій.
Після значного зростання в четвер, викликаного зниженням ФРС процентної ставки на пів відсотка, у п’ятницю ціни трохи стабілізувалися. Зазвичай зниження ставок стимулює економічну активність та попит на енергоносії, хоча воно також може вказувати на слабкість ринку праці в США.
«Ціни були під тиском останні місяці через побоювання ослаблення попиту на тлі жорсткої монетарної політики, яка стримувала економічну активність», — зазначили аналітики ANZ Research. «Пом’якшення монетарної політики підвищило очікування, що економіка США зможе уникнути рецесії».
Ціни також підтримуються скороченням запасів нафти в США, які минулого тижня впали до найнижчого рівня за рік. Аналітики Citi прогнозують, що контрсезонний дефіцит нафти на рівні близько 400 000 барелів на добу підтримає ціни на нафту марки Brent в межах 70-75 доларів за барель у найближчому кварталі, хоча в 2025 році ціни можуть суттєво знизитися.
Зростання напруженості на Близькому Сході також підтримувало ціни. Вибухи, пов’язані з раціями, що використовуються ліванським угрупованням «Хезболла», відбулися в середу, продовжуючи серію атак. За даними джерел, відповідальність за це несе ізраїльська розвідка Моссад, хоча офіційні представники Ізраїлю не коментували ці події.
Однак ціни на нафту перебувають під тиском через слабкий попит з боку Китаю, де економічне сповільнення триває. У серпні виробництво на нафтопереробних заводах у Китаї знижувалося п’ятий місяць поспіль, а зростання промислового виробництва і роздрібних продажів уповільнилося до найнижчого рівня за п’ять місяців. Ціни на нове житло також продовжили падати.