Нд. Гру 8th, 2024

Нафта продовжує дешевшати на тлі слабкого попиту з боку Китаю

Нафта продовжує дешевшати на тлі слабкого попиту з боку Китаю
Видобуток нафти / Фото: pexels

У п’ятницю, 15 листопада, ціни на нафту впали через сигнали про те, що попит у Китаї, який є найбільшим світовим імпортером сирої нафти, залишається низьким через нестабільне відновлення економіки. Про це пише forex.ua з посиланням на агенцію Reuters.

Ціна ф’ючерсів на нафту марки Brent зменшилася на 65 центів (0,9%) і склала $71,91 за барель. Вартість ф’ючерсів на американську нафту марки WTI впали на 62 центи (також 0,9%), досягнувши $68,08.

Протягом тижня очікується, що ціна Brent зменшиться на 2,7%, а WTI — на 3,3%.

“Хоча ціни на нафту дещо стабілізувалися цього тижня на рівні підтримки близько $71,00, відсутність чітких ознак для зростання вказує на те, що відновлення цін поки що залишається слабким”, — заявив у листі аналітик IG Єап Джун Ронг.

Можливе зростання постачання нафти зі США та країн ОПЕК+ разом із сумнівами щодо економічного відновлення Китаю продовжують викликати занепокоєння. Ймовірність зниження ставки Федеральною резервною системою у грудні тепер стає малоймовірною на тлі жорсткішої позиції регулятора, зазначив Єап.

Китайські нафтопереробні заводи у жовтні знизили переробку на 4,6% порівняно з минулим роком, що стало вже сьомим місяцем скорочення через зупинку деяких заводів та зниження потужностей на менших підприємствах, повідомило Національне бюро статистики.

Урядові дані свідчать, що зменшення обсягів переробки відбулося на фоні уповільнення зростання промисловості та слабкого попиту на нерухомість, попри збільшення споживчих витрат.

Ціни на нафту також знизилися цього тижня, адже ключові аналітики вказали на негативний вплив основних ринкових чинників.

Міжнародне енергетичне агентство прогнозує, що у 2025 році світова пропозиція нафти перевищить попит, навіть за умов обмеження видобутку ОПЕК+, адже виробництво у США та інших країнах перевищує слабкий попит.

Агентство збільшило прогноз зростання попиту на нафту у 2024 році на 60 тисяч барелів на день до 920 тисяч барелів, залишивши прогноз на 2025 рік майже без змін на рівні 990 тисяч барелів на день.

Цього тижня ОПЕК зменшила прогноз зростання попиту на цей рік і 2025-й, відзначивши вже четверте поспіль коригування прогнозу на 2024 рік, вказуючи цим на слабкість у Китаї, Індії та інших регіонах.

Related Post