У вівторок, 28 січня, ціни на нафту підвищилися, проте залишилися поблизу двотижневого мінімуму через слабкі економічні показники з Китаю та очікування потепління в інших країнах, що негативно вплинуло на прогнози попиту. Про це пише forex.ua з посиланням на агенцію Reuters.
Ф’ючерси на нафту марки Brent зросли в ціні на 42 центи (0,54%), досягнувши рівня 77,5 долара за барель. Американська нафта West Texas Intermediate подорожчала на 34 центи (0,46%) і склала 73,51 долара за барель. У понеділок Brent досяг найнижчої позначки з 9 січня, тоді як WTI впав до мінімуму з 2 січня.
У понеділок Китай, який є найбільшим імпортером сирої нафти у світі, заявив про неочікуване зниження обсягів виробничої активності в січні, що збільшило побоювання щодо перспектив зростання світового попиту на нафту.
“Загальний тон обережності в середовищі ризиків у поєднанні зі слабшими показниками PMI в Китаї, які ставлять під сумнів перспективи попиту на нафту в Китаї, можуть гальмувати ціни на нафту”», — зазначив аналітик IG Єп Джун Ронг.
Передбачається, що попит на сиру нафту в Китаї знизиться через нові санкції США, спрямовані на торгівлю російською нафтою. За прогнозами аналітиків FGE, нафтопереробні заводи у Шаньдуні можуть незабаром втратити до 1 мільйона барелів нафти щодня через заборону Shandong Port Group на обслуговування танкерів, що потрапили під американські санкції.
“Альтернативні барелі сирої нафти (російським постачанням) шукаються одночасно, але вони коштують набагато дорожче”, – зазначають аналітики.
Деякі незалежні нафтопереробні заводи в Китаї тимчасово зупинили роботу або планують розпочати невизначений період технічного обслуговування. Про це повідомляє Reuters із посиланням на джерела. Причиною стали нові китайські тарифи та зміни в податковій політиці, які спричиняють фінансові втрати для заводів.
Індія, яка є третім найбільшим імпортером сирої нафти у світі, також зіштовхується з перебоями в постачанні російської нафти. Однак місцеві нафтопереробні підприємства використовують період поступового введення санкцій, щоб закуповувати ресурси до березня, зазначають аналітики FGE.
У США синоптики прогнозують, що цього тижня температура перевищуватиме середні показники. Це знижує попит на паливо для опалення після нещодавніх сильних морозів, які раніше спричинили зростання цін на природний газ і дизельне пальне.
“Температури в обох регіонах (США та Європі) зростають, що дозволяє дещо знизити попит на паливо для опалення”, – зазначив у понеділок Алекс Ходес, нафтовий аналітик компанії StoneX.