Пт. Чер 13th, 2025

Нафта подорожчала на тлі рішення США обмежити експорт Chevron з Венесуели

Нафта подорожчала на тлі рішення США обмежити експорт Chevron з Венесуели
Нафтовий танкер Kerala, зафрахтований компанією Chevron / Фото: reuters

Ціни на нафту підвищилися на тлі занепокоєння інвесторів щодо можливих перебоїв у постачанні після того, як США за новими правилами анулювали дозвіл компанії Chevron на експорт венесуельської нафти. Про це пише forex.ua з посиланням на агенцію Reuters.

Станом на 03:45 за Гринвічем ф’ючерси на нафту марки Brent подорожчали на 25 центів (0,4%) — до рівня $64,34 за барель, тоді як вартість WTI зросла на 24 центи (також 0,4%) і становила $61,13 за барель.

Як повідомляє Reuters із посиланням на обізнані джерела, адміністрація Трампа надала Chevron новий дозвіл, що дозволяє компанії утримувати свої активи у Венесуелі, але водночас забороняє експорт нафти та розширення операцій.

“Позбавлення США венесуельської нафти, яку постачає Chevron, призведе до дефіциту сировини для американських НПЗ та змусить їх збільшити імпорт нафти з країн Близького Сходу”, — зазначив у своїй аналітичній записці Роберт Ренні, головний стратег з товарних ринків і вуглецевих активів банку Westpac.

У понеділок, 26 лютого, президент США Дональд Трамп анулював раніше видану ліцензію.

Упродовж останніх років дозвільні документи, отримані Chevron та іншими зарубіжними компаніями, дозволили частково відновити нафтовидобуток у Венесуелі, попри санкції — обсяги досягли близько 1 мільйона барелів щоденно.

Проте зростання цін у середу стримувалося очікуваннями, що ОПЕК+ на запланованій цього тижня зустрічі може оголосити про намір підвищити обсяги видобутку.

Повноформатне засідання Організації країн-експортерів нафти та її партнерів (ОПЕК+) заплановане на середу, однак серйозних змін у політиці не прогнозується. За інформацією з джерел, ухвалення рішення про підвищення видобутку у липні можливе вже в суботу, коли окремо проведуть перемовини вісім країн-учасниць.

“Ціни на нафту залишалися майже без змін протягом останніх кількох торгівельних сесій, оскільки ринок загалом очікує надлишок пропозиції у другій половині року”, — повідомила Пріянка Сачдева, провідна аналітикиня компанії Phillip Nova.

Вона також зауважила, що недотримання країнами ОПЕК встановлених квот на видобуток, а також торговельна політика Дональда Трампа чинять тиск на глобальний попит на нафту.

Ринок також отримав певний імпульс після того, як цього тижня Дональд Трамп повідомив про намір розглянути введення додаткових санкцій проти Росії.

“Це посилює ймовірність запровадження нових санкцій щодо Росії, що може створити ризики для експорту її енергоресурсів”, — зазначили у середу аналітики ING.

Related Post