Нафтові котирування підвищилися на фоні сигналів зниження торговельної напруги між головними імпортерами нафти — США і Китаєм, а також після заяви Великої Британії про досягнення “проривної” угоди в торгівлі зі Сполученими Штатами. Про це пише forex.ua з посиланням на агенцію Reuters.
Ціна на нафту марки Brent піднялася на 23 центи (0,37%) і сягнула $63,07 за барель, водночас вартість американської West Texas Intermediate збільшилася на 21 цент (0,35%) — до рівня $60,12 за барель.
Міністр фінансів США Скотт Бессент 10 травня проведе зустріч у Швейцарії з віцепрем’єром Китаю Хе Ліфеном, головним відповідальним за економічну політику. Основна мета переговорів — пошук шляхів розв’язання торговельних протистоянь, які можуть негативно вплинути на попит на нафту.
“У разі досягнення домовленості щодо старту офіційних переговорів та можливого зменшення чинних високих мит у процесі обговорення, це може дати ринкам певну стабільність, а вартість нафти підскочить на $2–3 за барель”, — зазначила Вандана Харі, засновниця аналітичної компанії Vanda Insights.
У квітні обсяги китайського експорту зросли більш стрімко, ніж прогнозували аналітики, а спад імпорту сповільнився — про це свідчать митні дані, оприлюднені в п’ятницю, 9 травня. Ці результати стали певним полегшенням для Пекіна напередодні запланованих на вихідні переговорів із США щодо тарифної політики.
Американський президент Дональд Трамп та прем’єр-міністр Британії Кір Стармер окремо повідомили, що Лондон погодився зменшити імпортні мита на товари зі Сполучених Штатів з 5,1% до 1,8%. У відповідь США скоротили тарифи на ввезення британських автомобілів, однак зберегли 10% мито для більшості інших категорій товарів.
“Усі майбутні торговельні домовленості США, за винятком угоди з Великою Британією, ймовірно, матимуть лише обмежений вплив на настрої на нафтовому ринку”, — зауважила Вандана Харі.