У понеділок, 18 листопада, ціни на нафту зросли на тлі ескалації бойових дій між Росією та Україною протягом вихідних, проте на ринок також тиснуло занепокоєння щодо попиту на пальне в Китаї. Про це пише forex.ua з посиланням на агенцію Reuters.
Вартість ф’ючерсів на нафту марки Brent зросла на 29 центів, або 0,4%, до рівня $71,33 за барель. Американські ф’ючерси на нафту WTI піднялися на 18 центів, що відповідає зростанню на 0,3%, до $67,20 за барель.
У неділю РФ здійснила найбільший за останні три місяці авіаудар по Україні, що призвело до серйозних пошкоджень в енергетичній інфраструктурі країни.
Важливі зміни в позиції США щодо конфлікту між Україною та Росією сталися після того, як адміністрація президента Джо Байдена надала дозвіл Україні застосовувати американську зброю для атак углиб території РФ.
Кремль наразі не коментував цю інформацію, проте раніше заявляв, що зняття обмежень на використання Україною американської зброї розглядатиметься як значна ескалація конфлікту.
“Рішення Байдена дозволити Україні завдавати ударів по російських силах поблизу Курська за допомогою далекобійних ракет може призвести до зростання геополітичної напруги на нафтових ринках, що є ескалацією у відповідь на участь північнокорейських військ у конфлікті”, — заявив аналітик IG Markets Тоні Сайкамор.
Експерт із питань енергетики компанії MST Marquee Саул Кавонік зазначив: “Поки що на експорт російської нафти це мало вплинуло, але якщо Україна буде атакувати більше нафтової інфраструктури, ринок може відреагувати підвищенням цін”.
Щонайменше три нафтопереробні заводи в Росії були змушені або тимчасово зупинити виробничі процеси, або суттєво скоротити обсяги переробки. Це стало наслідком значних збитків, викликаних експортними обмеженнями, підвищенням цін на нафту та зростанням витрат на запозичення, про що повідомили п’ять галузевих джерел.
На минулому тижні ціни на нафту Brent і WTI знизилися більш ніж на 3%. Це сталося через слабкі економічні показники Китаю та прогноз Міжнародного енергетичного агентства, згідно з яким у 2025 році глобальна пропозиція нафти перевищить попит більш ніж на 1 мільйон барелів на день.