Ціни на нафту піднялися, вперше показавши тижневе зростання з кінця листопада. Це сталося на тлі нових санкцій проти Ірану та Росії, які посилили побоювання щодо обсягів постачання, тоді як очікування надлишку продовжували чинити тиск на ринки. Про це пише forex.ua з посиланням на агенцію Reuters.
Вартість ф’ючерсів на нафту марки Brent піднялася на 5 центів, досягнувши позначки 73,46 долара за барель, тоді як американська нафта марки WTI подорожчала на 8 центів, досягнувши рівня 70,10 долара за барель.
Обидва нафтові контракти піднялися більш ніж на 3% за тиждень. Це зростання спричинили побоювання з приводу перебоїв у постачанні через посилення санкцій проти РФ та Ірану, а також надії на те, що стимули від Китаю, другого найбільшого споживача нафти у світі, можуть збільшити попит і підтримати ціни.
Дані з Китаю цього тижня свідчать про зростання імпорту нафти в листопаді вперше за останні сім місяців у річному вимірі. Це стало можливим завдяки зниженню цін і активному поповненню запасів.
Обсяги імпорту нафти найбільшим світовим імпортером залишатимуться високими до початку 2025 року. Це пов’язано з рішенням нафтопереробних компаній збільшити закупівлі у Саудівської Аравії, яка є найбільшим експортером, завдяки привабливим цінам, а також з прагненням незалежних нафтопереробних підприємств максимально використати свої квоти.
У своєму щомісячному звіті про нафтовий ринок Міжнародне енергетичне агентство переглянуло прогноз зростання глобального попиту на нафту до 2025 року, збільшивши його до 1,1 млн барелів на добу (б/д) порівняно з 990 тис. б/д у попередньому місяці. Це рішення було ухвалено на тлі нещодавніх стимулюючих заходів Китаю.