Чт. Січ 16th, 2025

Нафта дешевшає, проте ситуація в Китаї стримує втрати

Нафта дешевшає, проте ситуація в Китаї стримує втрати
Видобуток нафти / Фото: freepik

Ціни на нафту знизилися, оскільки тривога щодо наслідків повалення президента Сирії Башара Асада почала вщухати. Водночас ринок отримав підтримку завдяки заяві Китаю про посилення економічних стимулів, що може сприяти зростанню попиту на нафту з боку найбільшого її споживача у світі. Про це пише forex.ua з посиланням на агенцію Reuters.

Ф’ючерсні контракти на нафту Brent втратили в ціні 32 центи, що становить близько 0,4%, опустившись до позначки 71,82 долара за барель. Тим часом ф’ючерси на американську нафту марки WTI подешевшали на 37 центів, або на 0,5%, до рівня 68 доларів.

Сирійські повстанці займаються створенням нового уряду та відновленням порядку після усунення Асада, а фінансові установи й нафтовий сектор країни планують відновити свою діяльність у вівторок.

Сирія, хоч і не є значним виробником нафти, має важливе стратегічне положення та тісні відносини з РФ та Іраном. Зміна влади в країні може спричинити дестабілізацію в регіоні.

Зниження цін на нафту було спричинене оптимістичними прогнозами для економіки Китаю після повідомлень про те, що країна планує наступного року запровадити “помірно м’яку” монетарну політику. Це стане першим послабленням її курсу за 14 років з метою стимулювання економічного зростання в державі, яка є найбільшим імпортером нафти у світі.

Увага ринку також прикута до можливого зниження процентної ставки Федеральною резервною системою США вже наступного тижня, що здатне сприяти зростанню попиту на нафту в найбільшій економіці світу.

Прогнозується, що ФРС зменшить процентні ставки на 25 базисних пунктів за підсумками засідання, яке відбудеться 17-18 грудня. Проте трейдери уважно спостерігають, чи вплинуть цього тижня дані щодо інфляції на ці очікування.

Related Post