Ср. Кві 30th, 2025

Нафта дешевшає на тлі перспектив перемир’я між Росією та Україною

Нафта дешевшає на тлі перспектив перемир'я між Росією та Україною
Видобуток нафти / Фото: pexels

У понеділок, 24 березня, котирування на нафту пішли вниз, оскільки інвестори аналізували перспективи припинення бойових дій між РФ та Україною, що потенційно могло б сприяти зростанню експорту російської нафти на світові ринки. Про це пише forex.ua з посиланням на агенцію Reuters.

Контракти на нафту Brent знизився в ціні на 25 центів (0,4%), досягнувши позначки $71,91 за барель. Тим часом американська WTI подешевшала на 20 центів (0,3%) і торгувалася по $68,08 за барель.

Обидва ключові нафтові бенчмарки завершили п’ятницю зростанням, закривши другий тиждень поспіль у плюсі. Такій динаміці сприяли нові санкції США проти Ірану та представлений ОПЕК+ план щодо видобутку, що підсилює прогнози можливого дефіциту на ринку.

У понеділок представники США проведуть зустріч із російськими посадовцями, щоб обговорити ймовірність припинення бойових дій у Чорному морі та загальне перемир’я в Україні. Перед цим американська делегація вже вела переговори з українськими дипломатами.

“Перспектива зрушень у мирному діалозі між Росією та Україною, а також ймовірне пом’якшення санкцій США щодо експорту російської нафти чинять тиск на вартість сировини”, — зазначив аналітик Fujitomi Securities Тошітака Тадзава.

Також він розповів, що інвестори поки утримуються від масштабних угод, оскільки оцінюють перспективи видобувної політики ОПЕК+ після квітня.

У четвер, 20 березня, ОПЕК+ представила оновлений графік зниження видобутку для семи країн-членів, щоб врівноважити їхнє перевищення квот. Це скорочення перевищить заплановане на наступний місяць збільшення видобутку.

“Переговори щодо припинення вогню між Україною та Росією створюють передумови для можливого зростання російського експорту після врегулювання конфлікту. Водночас рішення ОПЕК+ розширити видобуток уже в квітні спричиняє додатковий приріст пропозиції, який може виявитися складним для повного поглинання через чинники попиту”, — зазначив аналітик IG Йєп Джун Ронг.

ОПЕК+ продовжує знижувати обсяги видобутку на 5,85 млн барелів на добу, що становить приблизно 5,7% від загального світового постачання, дотримуючись узгодженої стратегії з 2022 року для стабілізації ринку.

3 березня ОПЕК+ оголосила, що з квітня вісім країн-членів поступово нарощуватимуть видобуток на 138 000 барелів щодня, аргументуючи це сприятливими змінами в ринковій ситуації.

Related Post