Провідні фінансові установи Волл-стріт, зокрема Morgan Stanley та JPMorgan Chase & Co., прогнозують істотне ослаблення американського долара. Причинами такого тренду вони вважають зниження ключових процентних ставок, уповільнення темпів економічного зростання, а також митно-податкову політику президента Дональда Трампа. Про це пише forex.ua з посиланням на агенцію Bloomberg.
Аналітики Morgan Stanley очікують зниження індексу долара на 9%, до позначки 91, упродовж наступних двох років — до середини 2026-го. У JPMorgan радять інвестувати в укріплення єни, євро та австралійського долара. Тим часом Goldman Sachs застерігає, що податкові зміни в США щодо зарубіжних інвесторів можуть ще більше підірвати довіру до американських фінансових активів.
У понеділок, 2 червня, долар вже знизився на 0,5% відносно валют країн G10, а індекс Bloomberg Dollar Spot опустився майже до найнижчого рівня з липня 2023 року.
Аналітики Morgan Stanley припускають початок тривалої фази ослаблення долара. За їх прогнозами, курс євро підніметься до $1,25 (з теперішніх $1,14), британський фунт зросте до $1,45, а японська єна зміцниться — з 143 до 130 за долар.
Очікується, що до кінця 2025 року прибутковість 10-річних держоблігацій США знизиться до 4%, а в 2026 році продовжить спад через прогнозоване зменшення ключової ставки Федеральної резервної системи на 175 базисних пунктів.
Інвестори пильно спостерігають за ситуацією на американському ринку праці та податковими планами Трампа, які потенційно можуть вплинути на міжнародні інвестиції. За оцінкою Goldman Sachs, долар все ще переоцінений приблизно на 15%, що свідчить про ймовірне його подальше ослаблення на фоні змін у глобальних потоках капіталу.