Сб. Чер 14th, 2025

На світовому ринку утворився дефіцит популярного продукту: що буде з цінами в Україні

На світовому ринку утворився дефіцит популярного продукту: що буде з цінами в Україні
Яблука / Фото: freepik

На світовому ринку спостерігається нестача яблучного концентрату. Якщо така тенденція збережеться, це може стати додатковим джерелом доходу для українських садівників, а внутрішні ціни на яблука теж не будуть низькими. Таку думку висловив Владислав Макаренко, співвласник садівничого господарства, розташованого в Чернівецькій області, пише forex.ua з посиланням на Agrotimes.

За його словами, за певних додаткових обставин прибутковість від переробки яблук також може зрости.

“У цьому разі ціна переробки буде вищою за собівартість, що не дасть змоги господарству дійти до банкрутства. Висока ціна на яблучний концентрат може зберігатися, якщо продовжиться світовий дефіцит апельсинового концентрату, а також протримається висока ціна на цукор”, – зазначив Макаренко.

Фахівець пояснив, що наразі великим компаніям, таким як Coca-Cola, економічно вигідніше використовувати цукор із яблучного концентрату замість тростинного чи бурякового. Крім того, у сезоні 2024–2025 ключовим фактором для розвитку яблучного ринку стали рекордно високі ціни на сировину для переробки, через що вже з осені значна частина навіть якісних яблук була спрямована на виготовлення соку.

“Хоча в нашій зоні продукції справді високої якості було небагато через дуже сильний град. Спочатку фермер був у розпачі: що робити з пошкодженим урожаєм, але сталося “диво” – він продав яблуко на сік за такою ціною, яка в попередні роки була на товарне яблуко”, – додав він.

Чи можуть яблука в Україні подешевшати

Владислав Макаренко раніше висловлював припущення, що вартість яблук в Україні може зменшитися. На його думку, це пов’язано з тим, що минулого року через поганий урожай дерева відпочили, а цьогоріч зможуть дати більше плодів, компенсуючи попередній дефіцит.

У 2024 році плодових культур майже не було — урожай був мінімальним або взагалі відсутнім. Тож, якщо погодні умови у 2025-му будуть сприятливими, а непередбачуваних обставин не виникне, садівники можуть зібрати надлишковий урожай яблук.

Втім, якщо врожай яблук в Україні у цьому році знову буде мізерним, як і минулого, керівник аграрної компанії Володимир Гуржій рекомендує, як і торік, не поспішати з відправкою фруктів на переробку. Замість цього варто зберігати яблука у сховищах, особливо коли йдеться про якісні плоди, придатні для реалізації у свіжому вигляді.

Related Post