Сб. Сен 14th, 2024

МВФ вимагатиме від України девальвувати гривню і підвищити податки – Bloomberg

МВФ вимагатиме від України девальвувати гривню і підвищити податки – Bloomberg
Переговори з МВФ / Фото: facebook.com/minfin.gov.ua

У виданні впевнені, що переговори між Україною і МВФ точаться навколо цих тем.

Цього тижня українські чиновники готуються до того, що Міжнародний валютний фонд (МВФ) вимагатиме пришвидшення девальвації гривні, зниження процентних ставок і посилення податкових зборів, щоб зменшити бюджетний дефіцит країни, пише Bloomberg.

Як повідомляють джерела, обізнані з ситуацією, представники МВФ, які приїхали до Києва для запланованого перегляду кредитної програми на суму 15,6 мільярда доларів, тиснутимуть на українську сторону для продовження цих кроків. Результати перегляду можуть розблокувати черговий транш допомоги у розмірі 1,1 мільярда доларів, якщо буде визнано, що Україна виконує умови програми та має достатні ресурси для покриття фінансових потреб.

Національний банк України (НБУ) не підтримує подальшу девальвацію гривні, оскільки валюта вже втратила понад 10% вартості з жовтня, коли було скасовано фіксований курс. Це може поставити під загрозу стабільність цін в країні. Зниження курсу та підвищення податків також можуть викликати політичну напругу, адже населення вже потерпає від наслідків війни з Росією.

У своїй заяві голова НБУ Андрій Пишний після зустрічі з представниками МВФ наголосив на важливості пошуку «оптимальної» монетарної та фіскальної політики, зазначивши також роль внутрішнього ринку боргу в підтримці уряду.

Україна отримала близько 122 мільярдів доларів міжнародної допомоги від США, ЄС та інших союзників, включаючи МВФ, проте, за словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, країна досі стикається з бюджетним дефіцитом у 15 мільярдів доларів на наступний рік. МВФ може рекомендувати пришвидшення девальвації гривні та пом’якшення монетарної політики для збільшення надходжень до бюджету.

МВФ також висловив незадоволення урядовим планом підвищення податків і закликав розширити податкову базу, зокрема розглянути можливість підвищення податку на додану вартість (ПДВ). Український парламент цього тижня не зміг ухвалити закон про збільшення «військового збору» з особистих доходів, що відображає непопулярність таких рішень серед громадян, які вже стикаються з мобілізацією, корупцією, відключеннями електроенергії та підвищенням тарифів.

Крім того, Україна планує отримати додаткову підтримку у розмірі 50 мільярдів доларів за рахунок прибутків від заморожених активів російського центрального банку, зокрема через ініціативи Великої сімки.

Related Post