Нещодавнє зниження цін на нафту, викликане торговельним протистоянням, яке ініціював американський президент Дональд Трамп, може зменшити бюджетні надходження Москви на 2,5%. Про це пише forex.ua з посиланням на Financial Times.
Вартість нафти марки Urals, ключового експортного сорту з РФ, знизилася до мінімального показника за майже два роки. Це сталося після заяв президента США про запровадження мит та неочікуваного рішення ОПЕК+ щодо підвищення обсягів видобутку.
За інформацією агентства Argus, у четвер, 10 квітня, нафта Urals продавалася приблизно по 50 доларів за барель. Водночас Росія сформувала бюджет на 2025 рік, базуючись на прогнозованій ціні Urals у 69,70 долара за барель.
Видання FT зазначає, що зростання російської економіки цього року може пригальмувати після періоду активного стимулювання за рахунок воєнних витрат.
Після повномасштабного вторгнення в Україну РФ вже спрямувала частину коштів зі свого суверенного фонду на підтримку економіки, і доступний обсяг цих ресурсів поступово скорочується.
Ціни на нафту продовжують знижуватись, незважаючи на заяву Трампа про 90-денне призупинення запровадження повномасштабних мит.
Очільниця Центробанку РФ Ельвіра Набіулліна ще до заяви Трампа про 90-денну паузу застерегла, що затяжні торговельні війни зазвичай ведуть до сповільнення глобальної економіки та потенційного падіння попиту на російський енергетичний експорт.
Як зазначає головна економістка московської компанії T-Investments Софія Донець, у разі збереження поточних цін на нафту Росія ризикує недоотримати приблизно трильйон рублів у 2025 році, що становить близько 2,5% від запланованих бюджетних надходжень.
За її оцінками, це призведе до зниження темпів зростання ВВП на 0,5 відсоткових пункти.