Нд. Гру 8th, 2024

Малий бізнес може отримати гранти від 10 000 євро на енергообладнання: як взяти участь у програмі

Малий бізнес може отримати гранти від 10 000 євро на енергообладнання: як взяти участь у програмі
Ілюстративне фото / Джерело: Canva

У грудні розпочинається грантова програма “Підтримка енергетичної стійкості мікро- та малих підприємств України” із загальним бюджетом у 2 мільйони євро. За цією програмою надаються гранти для придбання енергоефективного виробничого обладнання, систем автономного енергозабезпечення та зберігання енергії. Частина коштів (10%) також може бути використана на встановлення та обслуговування такого обладнання, повідомляє Міністерство фінансів України. Про це пише forex.ua.

Впровадження програми здійснюватиметься за двома основними напрямками:

  1. Гранти до 10 000 євро для мікропідприємств без обов’язкової вимоги брати банківський кредит. При цьому можливість використання кредитних коштів для реалізації інвестиційних проєктів допускається.
  2. Грантова допомога для підприємств до 20 000 євро, яка передбачає поєднання з банківським кредитуванням. У разі успішної реалізації інвестиційного проєкту малий бізнес може розраховувати на компенсацію до 40% залишку заборгованості за кредитом, залученим для фінансування цього проєкту.

Щоб отримати грант у межах програми підтримки енергоефективності, представники мікро- та малого бізнесу повинні заповнити заявку через Портал Фонду розвитку підприємництва “Навігатор фінансової підтримки”. У заяві необхідно зазначити дані про показники діяльності підприємства та обсяг споживання електроенергії.

Також слід заздалегідь встановити конкретні напрямки використання грантових коштів, які не підлягають зміні в процесі їхнього фінансування.

“Зверніть увагу, що не потрібно робити жодних розрахунків та бізнес-планів, адже рейтингова система Фонду автоматично розрахує рейтинг та визначить переможців конкурсів”, – пояснив Андрій Гапон, голова правління Фонду розвитку підприємництва.

Фінансування програми здійснюється урядом Норвегії через Норвезьке агентство розвитку співробітництва (NORAD) та урядом Німеччини. За впровадження програми відповідають німецька федеральна компанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) і Фонд розвитку підприємництва.

Фінансування у рамках грантової програми здійснюватиметься через чотири банки-партнери: Укргазбанк, Ощадбанк, Сенс Банк та Банк Львів.

Related Post