Основний імпортер російського вугілля на глобальному ринку – Китай – зменшив обсяги закупівель цього ресурсу з РФ. Про це пише forex.ua з посиланням на російське видання The Moscow Times.
За десять місяців 2024 року частка російського вугілля в загальному обсязі закупівель Китаю знизилася до 18%, тоді як у той самий період 2022 року вона складала 23%.
Попри це, РФ все ще залишається на другій позиції серед головних експортерів вугілля до Китаю.
Частка Індонезії, яка є найбільшим експортером твердого палива до Китаю, за аналогічний період зменшилася з 58% до 44%. Водночас обсяги поставок з Монголії та Австралії зросли: з 10% і 1% до 15%.
За даними S&P Global, у період з січня по листопад Китай наростив імпорт вугілля на 14,8% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, досягнувши показника в 490 мільйонів тонн.
Згідно з оцінками Міненерго РФ, Китай займає 48% у структурі російського експорту вугілля. У 2023 році обсяги поставок до КНР зросли на 42% у порівнянні з попереднім роком і досягли 100 мільйонів тонн, однак цього року спостерігається зниження експорту.
За даними Reuters, у першій половині року обсяги поставок зменшилися на 8% порівняно з аналогічним періодом минулого року, досягнувши 45,5 мільйона тонн.
Як зазначають у ЦЦІ, частка російського вугілля на китайському ринку скорочується переважно через зниження поставок енергетичного вугілля, що зумовлено низькими цінами та експортними обмеженнями.
Збільшення поставок російського вугілля до Китаю також стримується імпортним митом, запровадженим КНР у 2014 році на антрацит, коксівне та енергетичне вугілля в розмірі 3-6%. Водночас ці мита не застосовуються до Індонезії та Австралії завдяки угодам про вільну торгівлю.