Вт. Січ 14th, 2025

Китай помʼякшує монетарну політику вперше за 14 років

Китай помʼякшує монетарну політику вперше за 14 років
Народний банк Китаю / Фото: wikipedia

Китай уперше за 14 років змінив свій підхід до грошово-кредитної політики, що спричинило зростання вартості акцій та облігацій. Про це пише forex.ua з посиланням на Financial Times.

У заяві уряду Китаю зазначено, що до 2025 року партія повинна дотримуватися більш активної фіскальної політики та помірно м’якого підходу до грошово-кредитної політики.

Також вказується, що уряд має активно заохочувати споживання, підвищувати ефективність вкладень і всебічно розширювати внутрішній попит.

У понеділок високопосадовці дали пряму обіцянку “стабілізувати ринки нерухомості та акцій”.

Ця заява Політбюро Комуністичної партії під керівництвом Сі Цзіньпіна пролунала на тлі підготовки до щорічного засідання, де буде представлено економічний план на наступний рік.

У Китаї індекс споживчих цін у річному вимірі зріс на 0,2%, що стало найнижчим показником за останні п’ять місяців. Це менше, ніж передбачали аналітики Reuters, які прогнозували зростання на 0,5%. У порівнянні з попереднім місяцем, з жовтня по листопад, ціни знизилися на 0,6%.

Офшорний юань відновив втрачені позиції, подорожчавши на 0,1% на тлі очікувань відновлення китайської економіки завдяки фіскальним і монетарним стимулам. Дохідність 10-річних державних облігацій зменшилася на два базисні пункти, досягнувши рівня 1,938%.

Після оприлюднення підсумків засідання Політбюро акції зросли, а китайські державні облігації зміцнили свої позиції. Індекс Hang Seng у Гонконгу піднявся на 2,8%, досягнувши свого найвищого рівня за останній місяць.

Окрім загострення торгової напруги, Китай стикається з найтривалішим періодом дефляції у цьому столітті. Нові дані свідчать, що у листопаді ціни виробників знижувалися вже 26-й місяць поспіль. Водночас споживчі ціни зростали найповільніше за п’ять місяців, залишаючись майже на нульовій позначці.

Зниження цін негативно вплинуло на економічне зростання, яке цього року склало 4,8%, скоротивши корпоративні прибутки та змусивши бізнес урізати інвестиції та заробітні плати.

Related Post