Китай залучає державні фінансові інституції для стабілізації фондового ринку на фоні загострення торговельного протистояння зі Сполученими Штатами. Про це пише forex.ua з посиланням на газету Financial Times.
Один із суверенних фондів добробуту, Central Huijin, офіційно заявив про своє приєднання до так званої “національної команди”, яка об’єднує установи, що спільно підтримують фондовий ринок.
Він дав обіцянку збільшити обсяги володіння акціями, після чого до цієї ініціативи долучилися й інші державні структури. Компанія China Chengtong Holdings планує вкласти 100 мільярдів юанів (приблизно 13,6 мільярда доларів), а China Reform Holdings — додаткові 80 мільярдів. Крім того, свої інвестиції розширить і Національна рада Фонду соціального страхування.
Також регулятори пом’якшили вимоги щодо придбання акцій для державних страхових компаній. Понад сто провідних корпорацій Китаю, серед яких Sinopec, China Mobile та Moutai, повідомили про плани з викупу власних цінних паперів.
Концепція “національної команди” стала широко відомою після біржової кризи 2015–2016 років. Сьогодні її діяльність охоплює не тільки допомогу окремим підприємствам, але й підтримку цілих фондових індексів, зокрема шляхом інвестування в біржові фонди (ETF).
За даними Goldman Sachs, за два дні в біржові фонди ETF було інвестовано 170 мільярдів юанів (23,2 мільярда доларів). Протягом 2024 року “національна команда” вже спрямувала 740 мільярдів юанів (101 мільярд доларів) у акції категорії “А”.
Central Huijin відкрито позиціонує себе як “фонд стабілізації” та підкреслює свій “оптимізм щодо перспектив економічного розвитку Китаю”.