Москва запропонувала команді Дональда Трампа домовленість, пов’язану з природними ресурсами Росії. Про це пише forex.ua із посиланням на “Економічну правду”.
Глава Російського фонду прямих інвестицій Кирило Дмитрієв заявив, що РФ зацікавлена у співпраці зі США щодо спільних проєктів в Арктиці.
Він наголосив, що раніше американські нафтові компанії успішно працювали в Росії, проте через санкції зазнали збитків на суму близько 300 мільярдів доларів.
“Ми віримо, що в якийсь момент вони повернуться, тому що чому б вони стали відмовлятися від можливості доступу до російських природних ресурсів, яку давала їм Росія?” – сказав Дмитрієв.
До повномасштабної війни в Україні єдиною великою американською компанією, що займалася видобутком нафти в Росії, була Exxon Mobil. Вона мала 30% у проєкті “Сахалін-1”, але після введення санкцій оголосила про вихід. Однак продати свою частку не вдалося, оскільки Кремль двічі продовжував терміни, востаннє – до кінця 2026 року.
Після російського вторгнення в Україну свій вихід з ринку оголосили й провідні американські нафтосервісні компанії – Halliburton, Schlumberger і Baker Hughes. Завдяки їхнім технологіям РФ свого часу змогла відновити видобуток після кризи, що виникла наприкінці існування СРСР.
Путін поставив завдання, щоб до 2025 року в Росії розробили власні технології буріння та розвідки вуглеводнів, забезпечивши їхню частку на рівні 80%.
Однак на практиці понад половину обладнання для гідророзриву пласта — технології, що дозволяє підвищувати продуктивність свердловин і видобувати важкодоступну нафту — як і раніше, постачають із країн, які Росія вважає “недружніми”. А за деякими позиціями, зокрема роторними керованими системами, імпортозалежність залишається на рівні 100%.