Однак кількість патентів суттєво знизилась після 2019 року.
З 2010 року Міністерство оборони США, NASA та інші урядові установи фінансували дослідження, які привели до отримання понад 1000 патентів США китайськими винахідниками, зокрема в таких чутливих галузях, як біотехнології та напівпровідники, згідно з даними Патентного агентства США.
Ці патентні дані, які були переглянуті Reuters і раніше не розголошувалися, можуть підсилити заклики до перегляду або скасування угоди про науково-технічну співпрацю між США та Китаєм. Критики вважають, що ця угода приносить непропорційну користь Китаю, який є головним геополітичним суперником Вашингтона.
У цьому місяці Управління патентів і товарних знаків США надало ці дані спеціальному комітету Палати представників щодо Китаю. У червні комітет запитав, чи фінансування США сприяло досягненням Китаю, щоб висвітлити ризики, пов’язані з продовженням цієї угоди.
Згідно з даними, з 2010 року до першого кварталу 2024 року було видано 1020 патентів, які були частково профінансовані урядом США, і в яких брав участь принаймні один китайський винахідник. У даних не зазначено, чи американські юридичні чи фізичні особи володіють цими патентами.
До цих патентів увійшли 197 у галузі фармацевтики та 154 у біотехнологіях, що є стратегічними сферами для Китаю та США.
Фінансування різних урядових установ США призвело до отримання 92 патентів за рахунок коштів Пентагону, 175 — Міністерства енергетики та чотирьох — NASA. Важливо зазначити, що NASA заборонено співпрацювати з Китаєм або китайськими компаніями згідно з американським законодавством.
Найбільша кількість патентів, 356, була отримана за підтримки Департаменту охорони здоров’я та соціальних служб. Патенти охоплюють досягнення в галузях напівпровідників, молекулярної хімії, полімерів, хімічної інженерії, нанотехнологій та медичних технологій.
Кількість таких патентів знизилася з 99 у 2019 році до 61 у 2023 році. У першому кварталі 2024 року було зареєстровано 16 патентів, незважаючи на зростаюче занепокоєння уряду США щодо загрози, яку становлять науково-технічні досягнення Китаю для національної безпеки.