Пт. Вер 27th, 2024

Китайські ф’ючерси загальмували зростання і забрали увагу від американських і європейських контрактів

Китайські ф’ючерси загальмували зростання і забрали увагу від американських і європейських контрактів
Китай / Фото: freepik.com

Стимулювання Китаю може затьмарити долар у найближчий час.

Ф’ючерси на акції США та Європи дещо знизилися, тоді як азійські ринки втратили частину попереднього зростання, оскільки інвестори оцінювали стійкість економічного зростання в Китаї, пише Bloomberg.

Китайські акції зросли на тлі надій трейдерів на те, що масштабний пакет стимулів від Пекіна може оживити ринок і підтримати слабку економіку країни. Офшорний юань піднявся вище позначки 7 вперше з травня 2023 року, тоді як долар опустився до найнижчого рівня за вісім місяців.

Інвестори залишаються обережно оптимістичними, сподіваючись на подальшу фіскальну підтримку, оскільки уповільнення другої за величиною економіки світу стало суттєвим тягарем для азійських ринків. Однак, значне відновлення економіки Китаю може позитивно вплинути на зростання у всьому регіоні.

Нещодавні позитивні новини для фондових і валютних ринків, зокрема через зниження ставки Федерального резерву США минулого тижня, сприяли зростанню індексу регіональних акцій до найвищого рівня з лютого 2022 року. Водночас валюти, що розвиваються, такі як малайзійський ринггіт і тайський бат, також зміцнилися.

“Останні заходи Китаю для підтримки ринку нерухомості та фондових ринків є позитивними”, — зазначили аналітики Morgan Stanley. Проте вони попередили, що цих заходів може бути недостатньо для подолання дефляції та стимулювання споживання.

За даними JPMorgan Chase & Co, відсоток коротких продажів на ринку Гонконгу знизився до 13,6%, що нижче середнього показника з 2016 року, що вказує на те, що багато продавців вже закрили свої позиції.

У середу центральний банк Китаю знизив відсоткову ставку за однорічними страховими позиками, що стало найбільшим скороченням в історії. Також у вівторок китайська влада оголосила про нові заходи підтримки, включаючи зниження процентних ставок, збільшення грошових резервів для банків, стимули для купівлі житла та плани щодо створення фонду стабілізації акцій.

“Збільшення ліквідності в Китаї може мати позитивний вплив на товарні ринки та ланцюги поставок, що сприятиме зміцненню акцій і валют на ринках, що розвиваються”, — зазначив Вішну Варатан, керівник відділу економіки та стратегії Mizuho Bank у Сінгапурі.

Попри зусилля Китаю, аналітики зазначають, що нинішні заходи можуть лише тимчасово підтримати економіку, враховуючи масштаб викликів, з якими вона стикається, зокрема криза довіри, дефляційний тиск та спад у сфері нерухомості.

У США звіт Conference Board показав найбільше падіння споживчих настроїв з серпня 2021 року, викликаючи занепокоєння щодо стану ринку праці. Крім того, дані щодо виробництва виявилися слабшими, ніж очікувалося, що може вплинути на фінансові ринки.

Торговці підвищили свої ставки на те, що Федеральний резерв США до кінця року знизить процентні ставки ще на три чверті відсоткового пункту. Інвестори з нетерпінням очікують нових даних щодо особистих витрат і цін, щоб отримати більше підказок щодо майбутніх кроків регулятора.

Індекс сировинних товарів Bloomberg зріс 11-й день поспіль, що є найдовшою виграшною серією з січня 2018 року. Ціни на залізну руду та золото продовжують зростати.

Тим часом у корпоративному секторі офіційні особи США розслідують діяльність німецького розробника програмного забезпечення SAP SE та компанії Carahsoft Technology Corp. щодо можливих змов із завищення цін для урядових установ протягом останнього десятиліття.

Related Post