Всьому виною дії США і ризик потрапити під санкції.
Російські компанії стикаються з дедалі більшими затримками та зростаючими витратами на проведення платежів із торговими партнерами в Китаї, залишаючи транзакції на десятки мільярдів юанів у невизначеному стані, повідомляє Reuters з посиланням на власні джерела.
Протягом останніх кількох місяців російські компанії та посадовці відзначають затримки у транзакціях після того, як китайські банки посилили вимоги щодо відповідності через загрози вторинних санкцій з боку Заходу за співпрацю з Росією. За словами джерел, ситуація значно загострилася цього місяця.
Китайські державні банки масово припиняють операції з Росією, затримуючи платежі на мільярди юанів, повідомило джерело, близьке до уряду, яке побажало залишитися анонімним.
Китай є найбільшим торговим партнером Росії, на нього припадає третина російської зовнішньої торгівлі минулого року. Він постачає життєво важливе промислове обладнання та споживчі товари, що допомагають Росії витримувати санкції Заходу, а також забезпечує ринок збуту для багатьох товарів російського експорту, таких як нафта, газ і сільськогосподарська продукція.
Після того як у червні Міністерство фінансів США пригрозило вторинними санкціями банкам у Китаї та інших країнах за співпрацю з Росією, китайські банки почали займати більш жорстку позицію щодо транзакцій, розповіло джерело з однієї з провідних російських платформ електронної комерції, яка імпортує широкий асортимент споживчих товарів з Китаю.
«У цей момент всі транскордонні платежі до Китаю були припинені. Ми знайшли рішення, але це зайняло близько трьох тижнів, що дуже довго, і за цей час обсяги торгівлі різко впали», — зазначило джерело.
Одним із робочих рішень стало придбання золота, перевезення його до Гонконгу та продаж на місцевому ринку, з подальшим зарахуванням готівки на рахунок у місцевому банку.
Джерела повідомили Reuters, що деякі російські компанії використовували посередників у третіх країнах для проведення своїх транзакцій і обходу перевірок, які здійснюють китайські банки. У результаті витрати на обробку транзакцій зросли до 6% від суми платежу, тоді як раніше вони були майже нульовими.