Пт. Чер 13th, 2025

“Історична” угода США та Британії “зависла”: Трамп не поспішає скасовувати мита

Дональд Трамп і Кейр Стармер / Фото: agenzianova.com

Президент США Дональд Трамп місяць тому запевнив британського прем’єр-міністра Кейра Стармера у “історичній” торговельній угоді, пообіцявши зменшити 25-відсоткові мита на основні британські товари. Однак наразі ці обмеження продовжує діяти. Про це пише forex.ua з посиланням на Politico.

“Білий дім говорив, угода знизить 25-відсоткові тарифи Трампа на ключовий експорт Великобританії, включаючи автомобілі, сталь і алюміній і що ці тарифи будуть негайно знижені. Через місяць ці мита залишаються чинними, і чітких термінів їх скасування досі немає”, – зазначається в публікації.

Декілька бізнесменів розповіли Politico, що очікують остаточного скасування мит не раніше кінця цього місяця. Водночас вони сумніваються, що  американський уряд точно знає, коли угода набуде чинності.

Таку інформацію під час зустрічі зі сталеливарними та алюмінієвими компаніями озвучила міністр промисловості Сара Джонс. Тим часом американські посадовці запевняють, що переговори щодо реалізації договору тривають активно, хоча й поступово.

“Наша узгоджена угода зі Сполученим Королівством працює добре для всіх”, – написав Трамп на своїй платформі Truth Social 23 травня. Але минулого тижня в парламенті Стармер визнав, що може пройти “кілька тижнів”, перш ніж Угода про економічне процвітання між США та Сполученим Королівством, укладена 8 травня, фактично набуде чинності”, – зазначає видання.

“Поки Великобританія виграла відстрочку після того, як Трамп підвищив свої тарифи на глобальний імпорт сталі та алюмінію до 50 відсотків. Білий дім оголосив, що Великобританія залишиться на рівні 25%. Поки що. Проте, президент все ще може вдарити по Лондону 50% тарифами на сталь “9 липня або після”, якщо він визначить, що Великобританія не “виконала відповідних аспектів угоди”, – йдеться у статті.

Серед іншого, планується виключити Китай із ланцюгів постачання у металургійній та інших промислових сферах, а також розширити присутність американських виробників яловичини на британському ринку.

Related Post