Адміністрація президента США Дональда Трампа здійснює тиск на владу Іраку, наполягаючи на відновленні експорту курдської нафти. Про це пише forex.ua з посиланням на агенцію Reuters.
Вашингтон закликає Ірак відновити транспортування нафти з автономного регіону Курдистан, інакше країна може зіткнутися із загрозою санкцій.
Мета полягає в заміщенні іранської нафти, від якої США відмовляються в межах стратегії максимального тиску на Тегеран. Адміністрація Трампа заявила про намір ізолювати Іран від світової економіки та позбавити його прибутків від нафтового експорту, щоб загальмувати розвиток ядерної програми.
Міністр нафти Іраку нещодавно зробив несподівану заяву про те, що експорт нафти з Курдистану відновиться вже наступного тижня. Це покладе край майже дворічному конфлікту, через який постачання понад 300 000 барелів нафти на добу через Туреччину на світові ринки було призупинено.
Як повідомляють джерела Reuters, вирішальну роль в оголошенні про відновлення експорту відіграв зростаючий тиск з боку нової адміністрації США.
Водночас радник прем’єр-міністра Іраку у своїй заяві заперечив наявність загрози санкцій чи будь-якого тиску на уряд під час контактів з адміністрацією США.