За даними опитування Bank of America, інвестори зафіксували рекордне скорочення інвестицій в акції США за весь час проведення таких досліджень. Про це пише forex.ua з посиланням на газету Financial Times.
У березні їхні позиції впали на 40 відсоткових пунктів – з лютневого надлишку в 17% до дефіциту в 23%.
Головними чинниками стрімкого виходу з ринку стали побоювання щодо стагфляції, загострення торговельного протистояння та послаблення “винятковості США”. Такі зміни в настроях інвесторів стали найзначнішими з березня 2020 року, коли криза була спричинена пандемією COVID-19.
“На початку року інвестори проявляли сильний оптимізм, проте… завершують зиму ведмежими настроями”, – зауважив провідний інвестиційний стратег BofA Еліас Галу.
Зацікавленість в американських акціях слабшає на тлі зростання популярності європейських. Інвестиції в акції єврозони піднялися на 27 відсоткових пунктів, що стало найзначнішим зрушенням з 1999 року.
Технологічний сектор США також зазнав тиску – його частка в інвестиційних портфелях зменшилася на 12%, досягнувши найнижчого показника за останні два роки. Водночас інвестори переорієнтували більше коштів на комунальні підприємства та банківський сектор.
За результатами опитування BofA серед 171 учасника, які управляють активами на суму 477 млрд доларів, більшість інвесторів наразі не вважає ймовірним сценарій тривалого ведмежого ринку.