Пт. Чер 13th, 2025

Індекс українських акцій WIG-Ukraine обвалився на тлі зниження віри у мирні домовленості

Індекс українських акцій WIG-Ukraine обвалився на тлі зниження віри у мирні домовленості
Ілюстративне фото / Джерело: pixabay

Індекс WIG-Ukraine, що відображає динаміку українських акцій на Варшавській фондовій біржі, після падіння на 3,36% у вівторок, 20 травня, через першу реакцію на розмову між президентом США Дональдом Трампом і Володимиром Путіним, у середу, 21 травня, знизився ще на 6,88% – до позначки 531,24 пункту. Це стало наслідком зростаючого песимізму щодо ймовірності швидкого завершення війни та стабільності американської підтримки України. Про це пише forex.ua з посиланням на “Інтерфакс-Україна”.

За даними Варшавської фондової біржі, акції найбільшого виробника цукру в Україні, компанії “Астарта”, подешевшали на 7,76%. Цінні папери агрохолдингів “ІМК” і “Агротон”, які володіють угіддями поблизу зони бойових дій, втратили у вартості 3,30% та 7,48% відповідно. Котирування Milkiland знизилися на 2,28%, KSG-Agro — на 0,32%. Водночас акції Coal Energy, чия діяльність зупинена через війну, навпаки зросли на 4,71%. Усі згадані компанії входять до складу індексу.

Єдиним винятком стали акції провідного українського виробника рослинної олії — агрохолдингу “Кернел”, які, попри те що не включені до індексу через низький рівень вільного обігу (free-float), зросли на 1,54%.

У середу динаміка українських паперів на Варшавській біржі була значно слабшою порівняно з загальною ситуацією на польському фондовому ринку: індекс WIG опустився на 0,95%, тоді як WIG40 — на 0,22%.

На Лондонській фондовій біржі (LSE), де роздрібні інвестори мають менший вплив порівняно з WSE, акції найбільшого українського виробника курятини, агрохолдингу МХП, втратили в ціні 0,36%, тоді як папери гірничодобувної компанії Ferrexpo подешевшали на 5,23%.

У середу на Франкфуртській фондовій біржі єврооблігації знову втратили в ціні — зниження склало від 0,5% до 1,7%. Папери з погашенням у 2029 році торгувалися на рівні приблизно 62,72% від номінальної вартості, а облігації з терміном до 2036 року — на позначці 48,57%. Тим часом ціна ВВП-варрантів опустилася на 0,1%, досягнувши 74,53% від умовного номіналу.

Як відомо, індекс WIG-Ukraine зазнав різкого падіння у перший день війни, 24 лютого 2024 року, обвалившись із 574,37 до 361,98 пунктів. У травні того ж року він опустився ще нижче, перетнувши позначку в 200 пунктів. Після осінньої перемоги Трампа індекс спершу піднявся з рівня близько 240 до 350 пунктів, а в середині лютого, на тлі новин про початок мирних перемовин, підскочив до 640–650 пунктів. Проте внаслідок зниження очікувань щодо швидкого досягнення домовленостей котирування знову впали — до 508,45 пунктів на початку квітня.

Наприкінці позаминулого тижня, на тлі позитивних сигналів у відносинах між Україною та США, а також заяв Росії про тимчасове припинення бойових дій, індекс WIG-Ukraine піднявся до рівня 590 пунктів. Після повідомлень про підготовку мирних переговорів у Стамбулі та можливість більш тривалого перемир’я, він досяг майже 625 пунктів на початку минулого тижня. Однак із послабленням надій на швидке завершення конфлікту котирування знову пішли вниз.

Related Post