Стало відомо, на яких позиціях завершили черговий тиждень головні індекси.
Глобальні фондові ринки зросли під час волатильних торгів у п’ятницю, продовжуючи зростання четвертий місяць поспіль. Це зростання підтримали економічні дані з США, які допомогли долару перервати тижневу низку втрат, пише Reuters.
За даними Міністерства торгівлі США, індекс цін на особисті витрати на споживання (PCE), який є основним показником інфляції для Федеральної резервної системи, у липні зріс на 0,2%. Споживчі витрати, які складають понад дві третини економічної активності в США, минулого місяця збільшилися на 0,5%. Ці дані створюють передумови для того, щоб ФРС, ймовірно, почала пом’якшувати монетарну політику вже з вересня.
Промисловий індекс Dow Jones знизився на 0,14% до 41 276,72, індекс S&P 500 зріс на 0,20% до 5603,12, а Nasdaq Composite піднявся на 0,34% до 17 576,13.
Європейський індекс Stoxx завершив торги зі зростанням на 0,09% після досягнення рекордного внутрішньоденного максимуму, тоді як британський FTSE 100 знизився на 0,04%. Світовий індекс акцій MSCI підвищився на 0,16%, що забезпечило місячний приріст у 1,78%.
Вражаюче відновлення після розпродажу на початку серпня, що нагадує «чорний понеділок» жовтня 1987 року, сталося, коли трейдери оцінювали сценарій «Златовласки», при якому економіка США продовжує зростати, але не настільки швидко, щоб уникнути зниження процентних ставок.
Грошові ринки з високою ймовірністю прогнозують перше скорочення ФРС на 25 базисних пунктів цього циклу на вересневому засіданні, а також оцінюють 33% ймовірність значного скорочення на 50 базисних пунктів.
Економіка США зросла швидше, ніж передбачалося, у другому кварталі цього року завдяки високим споживчим витратам і корпоративним прибуткам, згідно зі звітом, опублікованим у четвер.
«Останні кілька днів ми починали зростання, але протягом дня відбувалося зниження, і багато хто закривався або на рівні беззбитковості, або з незначним плюсом чи мінусом», — сказав Том Пламб, виконавчий директор і менеджер портфеля Plumb Funds.
Державні облігації зросли на початку серпня після слабшого, ніж очікувалося, звіту про ринок праці в США та несподіваного підвищення ставок Банком Японії, що спричинило хаос на валютних ринках і призвело до активних розпродажів ризикованих активів.
Прибутковість 10-річних облігацій США, яка змінюється обернено до цін, у п’ятницю зросла на 4,9 базисного пункту до 3,909%. Дохідність 2-річних облігацій, що зазвичай відображає очікування щодо процентної ставки, піднялася на 3,2 базисного пункту до 3,9248%.