З моменту початку повномасштабного вторгнення обсяг зовнішньої фінансової підтримки України досяг 100,8 мільярда доларів. Основними донорами виступили США та Європейський Союз. Про це пише forex.ua з посиланням на дані Мінфіну.
У 2022 році до України надійшло 31,1 млрд доларів, у 2023 році ця сума зросла до 42,5 млрд, а цьогоріч становить 27,2 млрд доларів.
Основними донорами стали:
- Євросоюз – 40,5 млрд доларів;
- США – 28,2 млрд доларів;
- МВФ – 11,4 млрд доларів;
- Японія – 6,3 млрд доларів;
- Канада – 5,4 млрд доларів.
У відомстві повідомили, що п’ять найбільших партнерів з фінансової допомоги спільно забезпечили Україні понад 90% усіх отриманих коштів.
Понад 30 мільярдів доларів, що становить більш ніж 33% загального обсягу, було отримано у вигляді грантів. Таким чином, кожен третій долар Україна отримала безповоротно, зазначили у Міністерстві фінансів.
Основними донорами грантової допомоги для України стали США та Європейський Союз. Вагому підтримку у вигляді безповоротної грошової допомоги також надали Німеччина, Японія та Норвегія.
Частина зовнішнього фінансування надійшла Україні на пільгових умовах, зокрема у вигляді допомоги від Європейського Союзу у 2023 році. Ці кошти включають компенсацію витрат на обслуговування кредитів, що покриваються країнами ЄС.
Інструмент Ukraine Facility, розрахований на 2024–2027 роки із загальним бюджетом у 50 мільярдів євро, також передбачає близько 2 мільярдів євро для компенсації відсотків за кредитами від Євросоюзу.
Нагадаємо, Ukraine Facility – це програма підтримки України від Європейського Союзу з бюджетом у 50 мільярдів євро, яка реалізовуватиметься в період з 2024 по 2027 роки.