У вересні обсяги постачання алмазів з Росії до Індії, яка є найбільшим світовим центром обробки, зменшилися на 96%, тобто майже у 25 разів, у порівнянні з тим же періодом 2023 року. Про це пише forex.ua з посиланням на “Интерфакс”.
У фізичних обсягах російський експорт до Індії склав 37 тисяч каратів, а в грошовому еквіваленті — 1,5 мільйона доларів. Для порівняння, у вересні 2023 року Індія закупила в Росії 917 тисяч каратів на суму 112 мільйонів доларів.
У вересні Нью-Делі загалом зменшив імпорт дорогоцінного каміння на 23% порівняно з аналогічним періодом минулого року, довівши його до 1,43 мільйона карат. Основними постачальниками алмазів до Індії стали Бельгія, Об’єднані Арабські Емірати та Гонконг, який до 2022 року поступався Росії за обсягами ввезення цих товарів.
У вересні Гонконг експортував до Індії дорогоцінні камені на суму 448 мільйонів доларів, що на 5% менше порівняно з минулим роком. Водночас Бельгія поставила алмази вартістю 186 мільйонів доларів, що на 16% менше, ніж у попередньому році, а Об’єднані Арабські Емірати експортували на 581 мільйон доларів, зменшивши обсяг на 12% у річному вимірі.
Країни G7 оголосили про заборону імпорту російських алмазів, яка набуде чинності з 1 січня 2024 року. З 1 березня заборона також охопить поставки алмазів, оброблених у третіх державах. Водночас Індія залишається найбільшим світовим експортером оброблених алмазів із часткою 26,5%.
У 2022 році доходи Росії від експорту алмазів перевищили 4 мільярди доларів. При цьому провідний російський виробник дорогоцінного каміння, компанія “Алроса”, контролювала приблизно 30% світового ринку необроблених алмазів.