Економіка Туреччини опинилася в стані рецесії, а економічна активність знижувалася через високі процентні ставки, які центральний банк використовував для боротьби з інфляцією. Про це пише forex.ua з посиланням на The Wall Street Journal.
У третьому кварталі, з липня по вересень, валовий внутрішній продукт зменшився на 0,2% у порівнянні з попереднім кварталом, повторивши тенденцію скорочення, зафіксовану раніше, хоча дані за попередній період були переглянуті у бік зниження. Рецесію зазвичай визначають як два послідовні квартали спадання економічної активності.
Порівняно з аналогічним періодом 2023 року, економіка Туреччини продемонструвала зростання на 2,1%, що стало найнижчим показником з часів економічного спаду, спричиненого пандемією Covid-19 у другому кварталі 2020 року.
Скорочення економіки пояснюється зменшенням споживчих витрат домогосподарств, які знизилися за квартал, а також скороченням державних витрат. Водночас у третьому кварталі спостерігалося зростання експорту, на що позитивно вплинув літній туристичний сезон, тоді як обсяги імпорту зменшилися.
Спад економіки відбувся внаслідок рішення Центрального банку Туреччини зберегти ключову процентну ставку на рівні 50%, що залишається незмінним з січня поточного року і є найвищим показником за два десятиліття. Ця міра була спрямована на стримування надзвичайно високої інфляції, яка у жовтні досягла 49%, хоча це значно нижче, ніж весняні показники.
Цикл підвищення процентних ставок почався у середині 2023 року, коли банк відмовився від монетарної політики, яку впроваджував президент Реджеп Таїп Ердоган, наполягаючи на підтримці низьких ставок.