Американський долар зміцнів, дохідність довгострокових облігацій збільшилася, а акції на азійських ринках виросли після рішення Федеральної резервної системи США знизити ставку на 50 базисних пунктів. Про це пише forex.ua з посиланням на Reuters.
Індекс S&P 500 встановив новий рекорд у нічний час і хоча завершив торги трохи нижче, ф’ючерси піднялися на 1% під час азійської торгової сесії. Ф’ючерси на Nasdaq також виросли на 1%.
Ф’ючерси на європейські акції збільшилися на 1%, а на FTSE піднялися на 0,8%.
Японський індекс Nikkei підскочив на 2,3%, а фондові ринки Австралії та Індонезії встановили нові рекорди. Тим часом очікування стимулів у Китаї призвели до зниження дохідності китайських облігацій і підвищення індексів акцій у Гонконзі та на материковому Китаї.
Федеральна резервна система знизила базову ставку на 50 базисних пунктів до 4,75%-5%, що відповідало прогнозам трейдерів перед оголошенням рішення. Спочатку долар різко ослаб, досягнувши дворічного мінімуму щодо фунта, але потім швидко відновився.
Зараз увага спрямована на Банк Англії, де зниження інфляції в секторі послуг зменшило ймовірність зниження процентної ставки. Ринки оцінюють вірогідність того, що ставка залишиться на рівні 5%, тоді як ймовірність її зниження на 25 базисних пунктів становить 19%.
В інших регіонах Азії посилення очікувань на пом’якшення політики призвело до зниження прибутковості китайських облігацій і підвищення індексу CSI300 на 0,7%. Найбільше зростання продемонстрували акції компаній з секторів нерухомості та виробництва алкогольних напоїв.
Індекс Hang Seng у Гонконзі піднявся на 1,9%.
Китайський юань досяг 16-місячного рекорду, досягнувши позначки 7,06 за долар. За даними опитування Reuters, очікується, що Китай у п’ятницю знизить свою базову процентну ставку та ставки за кредитами.
Широкий індекс акцій MSCI для Азіатсько-Тихоокеанського регіону за межами Японії зріс на 1%, досягнувши найвищого рівня за останні три тижні.
Єдиним негативним фактором стало повернення Південної Кореї після свят з великими продажами акцій виробників чипів. Це сталося після песимістичного прогнозу від Morgan Stanley, який зменшив цільову вартість акцій SK Hynix удвічі. У результаті акції SK Hynix знизилися на 6%, а акції Samsung – на 1,6%.
Передбачається, що зниження ставки ФРС сприятиме зростанню витрат і підтримці економіки США, а також може стимулювати інші центральні банки до зниження процентних ставок.