Трейдери прогнозують подальші негативні зміни і не бачать можливостей для покращення ситуації.
Трейдери, оцінюючи можливості гри на зниженні долара США, зосереджують увагу на відносній міцності глобальних економік, оскільки зниження ставок центральними банками може спричинити значні коливання валютних ринків, пише Reuters.
За підсумками третього кварталу 2024 року індекс долара США впав на 4,8% відносно кошика основних валют, що стало найгіршим квартальним показником за останні два роки. Тиск на долар посилився після того, як Федеральна резервна система минулого місяця знизила процентну ставку на 50 базисних пунктів, що стало першим зниженням з 2020 року.
Трейдери прогнозують подальше зниження долара, проте подальша динаміка багато в чому залежатиме від дохідності валют. Протягом багатьох років висока дохідність долара приваблювала інвесторів, але тепер, коли ФРС та інші центральні банки знижують ставки для підтримки економічного зростання, ця привабливість може зменшитися.
Згідно з даними Комісії з торгівлі товарними ф’ючерсами, чисті ставки на ослаблення долара досягли 14,1 мільярда доларів — це найвищий рівень за останній рік. Проте деякі аналітики застерігають, що процес зниження долара може бути складним. Економічна стійкість США може обмежити можливості ФРС для подальшого зниження ставок, що ускладнить тиск на долар. Також варто враховувати фактор волатильності, пов’язаної з президентськими виборами у США.
Водночас інфляція в єврозоні у вересні впала нижче 2%, що може підштовхнути Європейський центральний банк до зниження ставок, що створює додатковий тиск на євро. З іншого боку, позитивні дані з ринку праці в США можуть стримати ФРС від агресивних кроків щодо зниження ставок.
Інвестори звертають увагу на ідіосинкратичні валюти, як-от норвезька крона та австралійський долар, де різниця у процентних ставках з доларом може зменшитися через розбіжності в монетарній політиці. Центральний банк Норвегії утримує ставку на 16-річному максимумі, а Австралія зберігає стабільність ставок. Бразильський реал також є привабливим активом через агресивну монетарну політику центрального банку країни.
Японська єна також має перспективи зміцнення на тлі зміни політики Банку Японії, який підвищив ставки в липні, що спричинило зростання єни на 13% з мінімумів 2024 року.
Однак, незважаючи на ці макроекономічні фактори, вибори в США залишаються основним ризиком для долара. Невизначеність, пов’язана з політичними подіями, може призвести до підвищеної волатильності, що змушує інвесторів уважно стежити за динамікою ринку найближчими тижнями.