У квітні доходи Росії від експорту сирої нафти та нафтопродуктів склали 13,2 мільярда доларів, що стало найнижчим рівнем за майже два роки. Про це пише forex.ua з посиланням на агенцію Bloomberg.
Причиною зниження доходів стало падіння світових цін на нафту та невисокий попит. За даними Міжнародного енергетичного агентства, у квітні середня вартість російської нафти опустилася до 55,6 долара за барель, що нижче встановленого G7 цінового порогу.
“Вартість російської нафти змінювалася відповідно до глобальних ринкових трендів”, — зазначається у звіті. “Передбачається, що зростання невизначеності в торгівлі матиме негативний вплив як на світову економіку, так і на попит на нафту”.
З початку року ціна на нафту марки Brent знизилася на понад 14%. Основними чинниками стали занепокоєння стосовно впливу тарифної політики США, а також скорочення попиту з боку Китаю. Додатковий тиск на ринок може спричинити збільшення експорту нафти з Ірану, що загрожує надлишком пропозиції.
Держбюджет РФ сильно залежить від змін цін на нафту, оскільки приблизно третина його доходів формується за рахунок нафтогазового сектору. У квітні дефіцит бюджету Росії збільшився, що може створити труднощі з фінансуванням військових витрат в умовах затяжної війни в Україні.
Незважаючи на падіння доходів, у квітні експорт російської нафти збільшився до 7,55 мільйона барелів на добу. Обсяги поставок преміальної нафтової суміші ВСТО при цьому сягнули рекордного рівня — понад 1 мільйон барелів щодня.
“Більш суттєві знижки привернули увагу нових покупців”, — повідомили у виданні, підкресливши, що водночас китайські нафтопереробні заводи зменшили обсяги закупівель суміші з російського Далекого Сходу.
У квітні загальний обсяг нафтовидобутку в Росії зріс до 9,3 мільйона барелів на добу. Це стало можливим завдяки збільшенню обсягів експорту та частковому відновленню роботи нафтопереробних підприємств після зменшення кількості атак безпілотників.