У 2025 році загальний дохід провідних будівельних компаній України досяг 49,49 млрд грн, що на 41% перевищує показник 2023 року. Сукупний прибуток цих компаній збільшився у 1,6 раза — до 3,09 млрд грн. Про це пише forex.ua з посиланням на дані «Опендатабот».
Переважну частину доходу серед лідерів будівельної галузі сформували п’ять компаній, що займаються дорожнім будівництвом — на їхню частку припадає 75% загального обсягу, або 36,9 млрд грн. Ще чотири підприємства, що спеціалізуються на зведенні житлової та комерційної нерухомості, забезпечили 20% сукупного доходу. Одна з компаній рейтингу працює у вузькоспеціалізованому напрямі — розвідувальному бурінні.
Топ-10 компаній будівельної галузі:
- Автомагістраль-Південь (Одеса).
- Автострада (Вінниця).
- Ростдорстрой (Одеса).
- Онур Конструкціон Інтернешнл (Львів).
- Ательє де Франс Київ.
- Феррострой (Полтавська область).
- Косул (група СКМ).
- Київська енергетична будівельна компанія.
- Техно-буд-центр.
- Веста-І.
Компанія «Автомагістраль-Південь» втретє поспіль посіла перше місце в рейтингу, отримавши дохід у 13,2 млрд грн — це становить 27% від загальної суми доходів топ-10. Її прибуток став рекордним і сягнув 1,36 млрд грн.
На другій позиції — вінницька компанія «Автострада» з доходом 10,8 млрд грн і прибутком 74,6 млн грн. Вона активно долучається до підтримки Сил оборони України та бере участь у проєктах з відновлення інфраструктури.
Третє місце посів «Ростдорстрой», який, попри зростання доходу до 6,85 млрд грн, зафіксував зниження прибутку на 25%.
На четверту сходинку піднялася компанія «Онур Конструкціон Інтернешнл» — її дохід склав 3,82 млрд грн, а прибуток досяг 418 млн грн.
Новим учасником рейтингу стала компанія «Ательє де Франс Київ», що займається реставрацією історичних будівель. Вона показала вражаюче зростання доходу у 6,4 раза — до 2,9 млрд грн.
Після перерви до Індексу повернувся «Феррострой», збільшивши як виручку — до 2,62 млрд грн, так і прибуток, який сягнув 298 млн грн.
Попри втрату частини доходу, близько 25%, та зниження позицій у рейтингу, компанія «Косул» утрималася серед лідерів завдяки одному з найвищих прибутків, який становив 758,8 млн грн.
“Київська енергетична будівельна компанія» продемонструвала безпрецедентне зростання прибутку у 8,8 раза — до 16,9 млн грн, незважаючи на незначне скорочення доходу.
Серед новачків рейтингу — компанія «Техно-буд-центр», яка збільшила свій дохід до 2,2 млрд грн, а прибуток — до 26 млн грн.
Натомість «Веста-І», що нещодавно змінила власника, хоч і продемонструвала зростання доходу у чотири рази, завершила рік зі збитком у розмірі 1,9 млн грн.