Нд. Гру 8th, 2024

Для України перерахують втрати від війни у всіх секторах економіки: що це дасть 

Для України перерахують втрати від війни у всіх секторах економіки: що це дасть 
Ілюстративне фото / Джерело: Мінінфраструктури

До початку 2025 року уряд України, Світовий банк, Європейська комісія та ООН підготують нову оцінку потреб України для відновлення та відбудови – RDNA4. Цей документ включатиме інформацію про втрати країни в усіх економічних секторах, спричинені війною. Будуть враховані наслідки російської агресії з 24 лютого 2022 року до 31 грудня 2024 року. Про це пише forex.ua з посиланням на віцепрем’єр-міністра з відновлення, міністра розвитку громад та територій України Олексія Кулебу.

За його словами, RDNA4 слугуватиме основою для визначення пріоритетних проєктів з відновлення та розвитку.

“Нам важливо зробити оцінку не тільки того, що зруйновано, але й актуалізувати потреби у відновленні… Наші пріоритети – житло, соціальна сфера, розмінування, енергетика, зокрема, теплопостачання, укриття. Особливу увагу захисту енергетичних об’єктів “, – розповів Кулеба про вже затверджені пріоритети.

Кулеба зазначив, що 2024 рік чітко показав прагнення РФ знищити енергетичний сектор України. “Всі розуміють, що цієї зими агресор хоче залишити українців без тепла та електроенергії”, – підкреслив він.

Оновлення стосується не лише проєктів з державним фінансуванням, але й тих, у які збираються вкладати кошти міжнародні партнери України та бізнес. “Довіра донорів та громадян до процесу відновлення залежить від перевірених цифр”, – наголосив міністр.

За його словами, такий підхід є важливим для “ефективного та підзвітного відновлення”. Кулеба також анонсував, що “RDNA4 буде опублікована на початку 2025 року”.

Заступниця міністра розвитку громад та територій Наталія Козловська пояснила, що основна мета цього оновлення – відбудова постраждалих громад на основі точних і перевірених даних. Для підготовки RDNA4 буде використовуватися інформація з Реєстру пошкодженого та знищеного майна.

На цей момент у системі зареєстровано понад 235 тисяч об’єктів. “Система дозволяє оцінити масштаби руйнувань по територіях країни та забезпечити контроль над процесом компенсацій. Верифікація інформації про кожен об’єкт здійснюється уповноваженими особами місцевого самоврядування та обласними адміністраціями – зазначила Козловська.

Related Post