Нд. Січ 26th, 2025

Борг найбідніших держав у світі досяг найвищого рівня за останні 18 років – Світовий банк

Світовий банк погіршив економічний прогноз для України на 2025 рік
Світовий банк / Фото: fortuneindia.com

Заборгованість 26 найбідніших країн світу досягла найвищого рівня з 2006 року. Половина цих держав або вже перебувають у стані боргової кризи, або мають високий ризик її настання. Про це повідомляється у звіті Світового банку, пише forex.ua.

У звіті також зазначається, що економіки цих країн зараз перебувають у гіршому стані, ніж до початку пандемії, хоча більшість країн світу вже значною мірою відновилися після COVID-19 і повернулися на шлях зростання.

У цілому 26 найбідніших країн, де річний дохід на одну особу становить менше ніж $1145, стають дедалі більш залежними від грантової допомоги Міжнародної асоціації розвитку (МАР) та кредитів з майже нульовими відсотками.

Середній показник співвідношення боргу до ВВП у цих країнах складає 72% і досягнув найвищого рівня за останні 18 років.

Більшість країн, які увійшли до дослідження, розташовані в Африці на південь від Сахари та охоплюють такі держави, як Ефіопія, Чад і Конго. Однак у цей перелік також потрапили Афганістан і Ємен.

Більшість із 26 найбідніших країн світу, приблизно дві третини, знаходяться або в умовах збройних конфліктів, або стикаються з труднощами в забезпеченні порядку через слабкість своїх інституцій та соціальних структур. Це заважає залученню іноземних інвестицій та фактично унеможливлює експорт більшості товарів.

Світовий банк має намір залучити більше ніж $100 мільярдів для поповнення фонду МАР до 6 грудня 2024 року, прагнучи перевершити попередній рекорд у $93 мільярди, який був досягнутий у 2021 році.

У звіті Світового банку пропонується, щоб найменш розвинені економіки покращували процес збирання податків через спрощення реєстрації платників та управління податками, а також оптимізували ефективність використання державних коштів.

Related Post