Бізнес оцінив євроінтеграційний рух України і вплив цього явища на свою діяльність. Позитивну оцінку дали 71% підприємців-членів Європейської бізнес-асоціації.
За оприлюдненою інформацією, 21% представників бізнес-спільноти оцінюють плив євроінтеграційних процесів нейтрально. 8% підприємців оцінили вплив, як негативний. 95% представників бізнесу висловили готовність працювати на європейському ринку, 31% вже готові повністю вийти на європейський ринок.
Також в ЄБА повідомили, що 83% бізнесів готові долучитись до переговорів щодо вступу України у ЄС. 52% респондентів з бізнес-середовища вважають задовільним інтеграційний процес, а 5% – суттєвим. 42% бізнесів вважає, що зусилля України несуттєві. 2% респондентів не бачать змін взагалі.
Найбільший прогрес опитані бізнесмени побачили у медіа і у цифровій трансформації, а також у транспортній політиці і сільському господарстві. Найгірші оцінки отримали такі галузі, як судова влада, правосуддя, свобода та безпека.
Бізнес оцінив і можливість вести діалог з органами влади. Зокрема, найкращий діалог з євроінтеграційних питань серед органів держвлади бізнес має із Кабінетом Міністрів (2,92 бали), далі йдуть інші органи центральної влади (2,81), Верховна Рада (2,53 бали) та місцеві органи влади ( 2,46).
Виконати євроінтеграційні вимоги Україні заважає низька інституційна здатність (78%). Зокрема, це брак ресурсів та професійних кадрів, недостатня експертиза в органів державної влади (71%), громадськості та бізнесу та відсутність політичної волі (62%) .
Третина опитаних вбачають труднощі у недостатності доступу українського бізнесу до фінпідтримки з фондів ЄС, а також підтримку (інформаційну і технічну) з боку блоку. Також бізнесмени вважають, що Україна потребує ще 5-10 років для того, щоб стати повноправним членом ЄС. Третина опитаних вважає, що Україна стане членом ЄС у найближчі 5 років. Ще чверть питаних вважають, щ для цього знадобиться 10 років.