Apple має намір уже з наступного року повністю перенести збирання iPhone, призначених для американського ринку, до Індії. Про це пише forex.ua з посиланням на газету Financial Times.
На такий крок Apple підштовхнула піти торгова війна, розв’язана президентом США Дональдом Трампом, яка змушує компанію зменшувати залежність від Китаю. Це рішення є частиною ширшої стратегії з диверсифікації постачальних ланцюгів, однак реалізується воно швидше та в більшому обсязі, ніж передбачали інвестори.
Ціль полягає в тому, щоб до кінця 2026 року налагодити виробництво всіх 60 мільйонів iPhone, що щорічно реалізуються на американському ринку, саме в Індії.
Це передбачає подвоєння обсягів виробництва iPhone в Індії після майже 20 років, протягом яких Apple активно інвестувала в Китай, сформувавши там високорозвинену виробничу інфраструктуру.
КНР, де основну частину iPhone виготовляють партнери компанії, зокрема Foxconn, опинилася під дією найжорсткіших мит, запроваджених адміністрацією президента США. Попри це, згодом Дональд Трамп заявив про відкритість до перемовин із Пекіном.
Після введення тарифів Трампом, що призвели до зниження ринкової капіталізації Apple на 700 мільярдів доларів, компанія оперативно почала відправляти до США iPhone, вироблені в Індії, аби обійти підвищені мита на продукцію з Китаю.
Останні роки Apple поступово нарощує виробництво в Індії, залучаючи таких партнерів, як Tata Electronics і Foxconn, хоча основна частка смартфонів досі випускається в Китаї.
Фінальна стадія виготовлення iPhone — це складання пристрою з сотень окремих деталей, і саме на цьому етапі компанія все ще істотно покладається на постачальників із Китаю.
Згідно з інформацією від International Data Corporation, у 2024 році на Сполучені Штати припало близько 28% із загальної кількості в 232,1 мільйона iPhone, які Apple поставила на глобальний ринок.
Щоб повністю задовольнити попит з боку США, компанії доведеться суттєво збільшити виробничі можливості в Індії.