Нд. Гру 8th, 2024

Американський мільярдер хоче купити “Північний потік-2”, щоб тиснути на РФ у переговорах

Американський мільярдер хоче купити "Північний потік-2", щоб тиснути на РФ у переговорах
"Північний потік" / Фото: EPA

Мільярдер зі США Стівен Лінч звернувся до американського уряду з проханням надати дозвіл на його участь в аукціоні за газопровід “Північний потік-2”, якщо той буде виставлений на торги в рамках процедури банкрутства у Швейцарії. Про це пише forex.ua з посиланням на Wall Street Journal.

Стівен Лінч, який провів 20 років, займаючись бізнесом у Москві, тепер прагне стати власником газопроводу, що зв’язує Росію з Німеччиною.

Лінч пояснює американським чиновникам і законодавцям, що контроль США над цим газопроводом може стати важливим інструментом у мирних переговорах з Росією для завершення війни в Україні, а також відповідатиме стратегічним інтересам Сполучених Штатів у довгостроковій перспективі.

“Суть у наступному: це унікальна можливість для американців і європейців отримати контроль над європейськими енергетичними ресурсами на решту ери викопного палива”, – зазначив Лінч в одному з небагатьох своїх інтерв’ю.

Лінч, який мешкає в Маямі та активно підтримував передвиборчу кампанію Дональда Трампа, одного разу заявив, що прагне бути “найбагатшою людиною, про яку ніхто не чув”. Однак його амбітний план може привернути чималу суспільну увагу до колишнього волонтера Корпусу миру.

Газопровід протяжністю 765 миль, який вважався важливим елементом російської нафтово-газової економіки, забезпечував сполучення між великими родовищами газу та європейським ринком. Його будівництво завершили незадовго до початку масштабного вторгнення РФ в Україну у 2022 році, але комерційна експлуатація так і не розпочалася.

Газопровід належить дочірній компанії російського державного газового концерну “Газпром”, яка заявила про банкрутство у Швейцарії невдовзі після початку вторгнення. У вересні 2022 року внаслідок підводних вибухів було пошкоджено одну з двох гілок газопроводу, тоді як інша залишилася цілою, але її досі не експлуатують.

Related Post