Китайські фондові ринки завершили торги в понеділок, 14 квітня, підйомом, що було спричинено ослабленням митної політики з боку США. Про це пише forex.ua з посиланням на Trading Economics.
Індекс Shanghai Composite зріс на 0,76%, досягнувши позначки 3 263 пункти, тоді як Shenzhen Component додав 0,51% і сягнув рівня 9 884 пунктів. Таким чином, ринок материкового Китаю показує позитивну динаміку вже п’ятий торговий день поспіль.
Покращення ситуації стало наслідком рішення президента США Дональда Трампа прибрати з переліку товарів, що підлягають митному обкладанню, низку технологічної продукції — серед них смартфони, комп’ютери, напівпровідники, дисплеї та сонячні панелі.
Однак міністр торгівлі США Говард Лутнік зауважив, що протягом наступних двох місяців ці товари все ж можуть бути включені до списку з новими обмеженнями. Водночас Дональд Трамп підкреслив, що для них продовжує діяти чинне мито у розмірі 20% на фентаніл.
У китайському Міністерстві торгівлі охарактеризували ці зміни як “незначний крок”, водночас закликавши США повністю скасувати 145-відсоткове мито на товари з Китаю.
Найвідчутніше зростання зафіксовано у секторі технологічних компаній. Акції China Greatwall піднялися на 2,8%, Goertek додала 1,2%, Zhongji Innolight зросла на 4%, Shanghai Belling — на 6%, а цінні папери Cambricon Technologies подорожчали на 3,7%.