Експерти проаналізували ситуацію на ринках з початку серпня.
Акції в Азії різко впали, досягнувши найбільшого зниження з 5 серпня, слідуючи за розпродажем американських ринків, викликаним падінням акцій Nvidia Corp, пише Bloomberg.
Акції виробників мікросхем зазнали значного тиску на тлі нових побоювань щодо спаду навколо штучного інтелекту, що призвело до падіння регіональних індексів капіталу на понад 2%. Гіганти мікросхем, такі як Taiwan Semiconductor Manufacturing Co. і SK Hynix Inc., знизилися щонайменше на 4% кожен. Під час азійських торгів також впали ф’ючерси на США після того, як індекс S&P 500 втратив понад 2%.
Загострення відмови від ризикових активів на початку традиційно складного місяця для ринків було підсилене слабкими показниками виробництва в США, що знову не відповідали прогнозам. Це змістило увагу інвесторів на можливість економічного спаду в найбільшій економіці світу, що ще більше послабило настрої в Азії, де невтішні дані з Китаю вдарили по ризикових активах.
«Серпневе падіння залишило свій слід, і це важко ігнорувати, особливо враховуючи невизначеність щодо жорсткого чи м’якого приземлення економіки», — зазначила Чару Чанана, керівник відділу стратегії FX у Saxo Markets в Сінгапурі. Вона підкреслила, що ринок залишається обережним, оскільки слабкі економічні дані викликають занепокоєння щодо рецесії, а позитивні можуть послабити очікування зниження ставок.
Дохідність казначейських облігацій стабілізувалася після зниження у вівторок. Індекс долара перервав п’ятиденну переможну серію, а єна зміцнилася. Ціни на нафту знизилися після падіння на майже 5% через побоювання щодо надлишку пропозиції та слабкого попиту.
Хоча серпневе падіння виглядало паузою на тлі бичачого ринку, подальше відновлення було стимульоване зростаючими очікуваннями щодо зниження ставок у США. Відновлення ринку набрало обертів після коментарів голови Федеральної резервної системи Джерома Пауелла на симпозіумі в Джексон Хоулі.
В інших країнах Азії австралійський долар зберіг втрати після того, як дані показали, що економічна слабкість в Австралії тривала протягом трьох місяців до червня. Китайські акції впали після того, як приватне опитування показало, що ріст у сфері послуг виявився слабшим, ніж очікувалося, що підкреслює крихкість економіки.
Індекси S&P 500 і Nasdaq 100 продемонстрували найгірший старт вересня з 2015 і 2002 років відповідно. З увагою до інфляційних очікувань ринок перемістився на оцінку стану економіки, оскільки слабкі показники можуть прискорити пом’якшення політики. Хоча зниження ставок зазвичай сприятливе для акцій, це не завжди так, коли ФРС поспішає запобігти рецесії.
«Індекс страху» Уолл-стріт, відомий як VIX, різко зріс.
«Сильний розпродаж на Уолл-стріт був нагадуванням про те, що вересень має погану репутацію через коливання на ринку», — сказав Вішну Варатан, керівник відділу економіки та стратегії в банку Mizuho в Сінгапурі, зазначивши, що ситуація може погіршитися через ризики рецесії в США та ослаблення ієни в операціях кері-трейд.
Трейдери очікують, що Федеральна резервна система знизить ставки на понад два відсоткові пункти протягом наступних 12 місяців, що стане найрізкішим падінням з часів спаду 1980-х років.
На початку напруженого тижня для економічних даних звіт показав, що виробнича активність США скоротилася в серпні п’ятий місяць поспіль. Ключовою подією цього тижня стане публікація звіту про ринок праці США. Очікується, що дані покажуть збільшення зайнятості на 165 000, згідно з опитуванням економістів Bloomberg.
Індекс S&P 500 впав приблизно до 5530 пунктів, а Nasdaq 100 втратив понад 3%, оскільки акції Nvidia знизилися на 9,5%, що призвело до втрати $279 мільярдів у рекордному одноденному падінні американських акцій. Міністерство юстиції США направило Nvidia та іншим компаніям повістки до суду у зв’язку з підозрами щодо порушення антимонопольного законодавства.