Сб. Бер 15th, 2025

РФ використовує криптовалюту в нафтових угодах з Китаєм та Індією для обходу санкцій

РФ використовує криптовалюту в нафтових угодах з Китаєм та Індією для обходу санкцій
Криптовалюти / Фото: pexels

Росія використовує цифрові валюти, зокрема біткоїн, ефір та стейблкоїни, у торгових операціях з нафтою з Китаєм і Індією, щоб обійти санкції, запроваджені Заходом. Про це агентству Reuters повідомили чотири джерела, добре обізнані з ситуацією, пише forex.ua.

Цей механізм дозволяє обмінювати китайський юань та індійську рупію на російський рубль. Незважаючи на те, що цей метод поки що займає незначну частку в загальному експорті нафти з РФ, його обсяги поступово збільшуються. У минулому році вартість російського нафтового експорту досягла $192 мільярдів.

Цифрові валюти вже застосовувалися для обходу санкцій США, зокрема в Ірані та Венесуелі. Незважаючи на обмеження, ці країни змогли підтримувати свої економіки, уникаючи розрахунків у доларах, який є ключовою валютою в міжнародній торгівлі нафтою.

РФ збільшила використання криптовалют після того, як Венесуела стала активно застосовувати цифрові активи для експорту нафти та пального у відповідь на повторне запровадження санкцій з боку США.

Як зазначає п’яте джерело, яке є аналітиком у компанії, що вивчає застосування криптовалют для уникнення санкцій, Росія використовує кілька таких схем, і USDT (Tether) – лише одна з них.

Хоча застосування криптовалют у розрахунках зростає, більша частина платежів за російську нафту все ще проводиться у традиційних валютах. Експерти наголошують, що серед інших методів обходу санкцій також використовується дирхам Об’єднаних Арабських Еміратів.

Як зазначає одне з джерел, навіть у разі скасування санкцій проти РФ та повернення можливості використовувати долар у розрахунках, криптовалюти, ймовірно, залишаться в нафтоторгівлі. Вони є зручним фінансовим інструментом, що дозволяє прискорити проведення транзакцій. Російський центробанк утримався від коментарів, проте минулого року визнав, що санкційні обмеження спричинили значні затримки платежів, що стало серйозною проблемою для економіки країни.

Related Post