Андре Драгош, очільник європейського дослідницького відділу компанії Bitwise, який раніше був послідовним оптимістом щодо біткоїна (BTC), тепер попереджає про ймовірність суттєвого зниження вартості криптовалюти у найближчі кілька тижнів. Про це пише forex.ua з посиланням на CoinDesk.
За даними TradingView та CoinDesk Indices, біткоїн подешевшав на 8,8%, досягнувши позначки близько 95 000 доларів. Це найбільше зниження з серпня 2024 року. Причиною стали заяви Федеральної резервної системи про меншу ймовірність зниження процентних ставок наступного року, а також нагадування про заборону володіння BTC.
“Яструбині” прогнози щодо процентних ставок вплинули й на традиційні фінансові ринки. Індекс S&P 500 знизився на 2%, тоді як доларовий індекс зріс на 0,8%, досягнувши максимуму з жовтня 2022 року. Дохідність 10-річних казначейських облігацій, відома як безризикова ставка, зросла на 14 базисних пунктів, перевищивши межі технічного патерну.
“Загальна макрокартина така, що ФРС застрягла між молотом і ковадлом, оскільки фінансові умови продовжують посилюватися, незважаючи на 3 послідовних зниження ставок з вересня. Тим часом, показники інфляції споживчих цін в реальному часі знову прискорилися за останні місяці до нових максимумів, судячи з показника інфляції в США”, — вказав Драгош.
Варто зазначити, що Драгош — це один із небагатьох аналітиків, які змогли точно спрогнозувати різке зростання вартості BTC наприкінці липня, коли ринок залишався досить стриманим. У той період ціна біткоїна впала до мінімуму в 50 000 доларів, але нещодавно вперше в історії перевищила позначку 100 000 доларів.
“Отже, цілком ймовірно, що ми побачимо більше болю в найближчі тижні, але це може бути цікавою можливістю для купівлі, враховуючи постійні попутні вітри, що створюються дефіцитом пропозиції BTC”, — додав експерт.
Крім того, Драгош зазначає, що низькі рівні інфляції за індексом споживчих цін (ІСЦ) в останні місяці викликали у Федеральної резервної системи побоювання щодо можливого повторного зростання. Це змусило регулятора зайняти більш стриману позицію стосовно зниження процентних ставок.
“Вони, ймовірно, бояться сценарію подвійного горба і відродження подвійного піку інфляції 70-х років, тому вони, ймовірно, занадто неохоче знижують ставки”, — каже Драгош. — Вони ризикують суттєво прискорити інфляцію, якщо будуть агресивно знижувати ставки, якщо ж вони будуть робити мало, то економіка може постраждати”.
У результаті фінансова напруженість, викликана зростанням дохідності та індексу долара, змусить ФРС прийняти відповідні заходи. На думку Драгоша, головним “бичачим” драйвером у довгостроковій перспективі стане обмежена пропозиція BTC.