Стало відомо, на чому базуватиметься робота цього проєкту.
Криптовалютний проєкт, який підтримують Дональд Трамп і його сини, починає набирати обертів і фокусується на зміцненні домінування долара США в сфері децентралізованих фінансів, пише Bloomberg.
Хоча офіційних деталей поки небагато, проєкт під назвою World Liberty Financial згадувався в соціальних мережах як розробка на базі Aave — децентралізованої платформи. Його мета — стимулювати масове впровадження децентралізованих фінансів (DeFi), де користувачі можуть торгувати, позичати та займати цифрові активи без посередників, використовуючи автоматизоване програмне забезпечення.
Проєкт, підтримуваний Трампом, включатиме стейблкоїни — токени, що зазвичай прив’язані до традиційних валют, таких як долар США. У публікаціях World Liberty Financial у соціальних мережах X і Telegram наголошується: «Поширюючи прив’язані до долара США стейблкоїни по всьому світу, ми забезпечуємо його фінансове лідерство та вплив Америки на глобальній арені».
Цей проєкт демонструє, що Дональд Трамп повністю прийняв криптоіндустрію, яка здобула більше визнання цього року, попри свою історію шахрайств і скандалів. Сини Трампа, Ерік і Дональд Трамп-молодший, активно просувають World Liberty Financial у соціальних мережах, а минулого тижня сам Трамп підтримав проєкт у публікації на X, де заявив про намір зробити США «криптовою столицею світу».
Втім, децентралізовані фінанси супроводжуються значними ризиками. Протягом останніх років багато проєктів DeFi стали жертвами хакерських атак, а деякі засновники залучалися до шахрайства, зокрема так званих «rug pulls» — коли засновники розпродують власні токени після того, як інвестори починають їх купувати. Згідно з даними Halborn, загальні збитки від 50 найбільших хакерських атак у сфері DeFi сягнули 5,5 мільярда доларів.
У вівторок увечері World Liberty Financial зіткнувся з проблемами на старті, коли профілі X, що належать членам сім’ї Трампа, були зламані та використані для публікації фальшивих повідомлень про проєкт. Ерік Трамп назвав ці повідомлення «шахрайством».