Зберігається невизначеність через обіцянки Ізраілю завдавати удару по Ірану у відповідь.
Глобальні ринки, зокрема ризикові активи, як-от біткойн (BTC), зазнали значних втрат у вівторок після того, як Іран запустив ракети по ключових об’єктах в Ізраїлі, що викликало занепокоєння подальшою ескалацією конфлікту. В середу вранці в Азії BTC короткочасно відновився до $61,500 після падіння до $60,300 пізно ввечері у вівторок, проте невизначеність на ринках зберігається, пише coindesk.com.
Іран випустив близько 200 балістичних ракет по Ізраїлю, що стало відповіддю на нещодавні ізраїльські атаки на Ліван. Прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху пообіцяв помсту, що посилює ризик подальших військових дій найближчими днями.
Падіння ринків та криптовалют
На тлі цієї геополітичної напруги ціна біткойна зазнала найбільшого падіння за останній місяць, досягнувши 6% у певні моменти торгів. Водночас золото, традиційно безпечний актив у періоди нестабільності, показало зростання на 0,8%. За даними Presto Research, це був найгірший початок для жовтня, який зазвичай є одним із найуспішніших місяців для біткойна.
Аналітики зазначають, що Ізраїль може відповісти на атаки Ірану вже до кінця тижня. Згідно з прогнозами платформи ставок Polymarket, імовірність цього становить 49%.
Порівняння біткойна та золота
Експерти Presto звернули увагу на те, що біткойн демонструє значно більшу волатильність порівняно із золотом, зокрема через свою меншу історію як засобу збереження вартості. Вони також підкреслили, що недавнє зниження вартості BTC на 4%, порівняно зі зростанням золота, відображає різні стадії розвитку цих активів.
«Золото має 5000-річну історію збереження вартості, тоді як біткойн існує лише 15 років і перебуває на ранніх стадіях масового прийняття», — зазначили аналітики.
Вплив на інші криптовалюти
На тлі зниження ринкової довіри, інші основні криптовалюти також зазнали значних втрат. Dogecoin (DOGE) впав на 8%, а XRP, Solana (SOL), BNB та ефір (ETH) втратили до 6%. Менші токени, такі як SEI, Floki (FLOKI) та STARK від Starknet, показали найбільше падіння, досягнувши 16%.
Ця нестабільність підкреслює вразливість крипторинків до геополітичних факторів та різницю у впливі між зрілими активами, як золото, та відносно новими, як біткойн.