Станом на 1 травня 2025 року рівень проблемних кредитів (NPL) у банківській системі знизився до 28,3%, що на 2 процентні пункти менше, ніж на початку року. Про це пише forex.ua з посиланням на пресслужбу НБУ.
“Ключовий чинник скорочення частки NPL ‒ приріст кредитного портфеля, однак і обсяг NPL скорочується. Обсяг NPL за січень ‒ квітень скоротився на 8,1 млрд грн, натомість обсяг валових кредитів у банках за цей період зріс на 62,5 млрд грн”, – зазначається в повідомленні.
Скорочення загальної кількості непрацюючих кредитів зафіксовано у всіх категоріях банків, як у роздрібному, так і в корпоративному сегментах — до 14,2% та 36,6% відповідно. Якщо виключити заборгованість колишніх власників АТ КБ “ПриватБанк” та давні безнадійні кредити у державних банках, частка NPL у банківському секторі складає 17,0%.
З 2025 року банки почали використовувати оновлену методологію для визначення проблемної заборгованості відповідно до стандартів Європейського Союзу, повідомляють у НБУ. Зміна підходу суттєво не вплинула на рівень NPL завдяки обережній політиці банків у сфері ризик-менеджменту та високій якості кредитного портфеля. Водночас це підвищило прозорість банківського сектору.
Як зазначає Нацбанк, до початку повномасштабної війни РФ проти України частка непрацюючих кредитів в українських банках демонструвала стійке зниження: з 2018 року вона скоротилася з 55% до 27% станом на 1 березня 2022 року.