Експерти назвали причини змін основних індексів.
У понеділок ринки акцій показали незначне зниження, оскільки інвестори готувалися до насиченого тижня даних, кульмінацією якого стане звіт про ринок праці США. Цей звіт може визначити, чи буде очікуване цього місяця зниження ставок стандартним чи значнішим, повідомляє Reuters.
Згідно з даними опитування, у понеділок стало відомо, що нові експортні замовлення промисловості в Китаї впали вперше за вісім місяців, хоча загальний сектор продемонстрував зростання.
Перемоги популістських партій на виборах у Німеччині додали невизначеності на європейських ринках, а святковий день у США та Канаді призвів до зниження ліквідності.
Європейський індекс STOXX 600 знизився на 0,35% після досягнення рекордного рівня в п’ятницю, тоді як німецький DAX і британський FTSE 100 втратили 0,21% і 0,1% відповідно.
Індекс долара, який відстежує валюту проти шести основних аналогів, знизився на 0,11% до 101,64 після досягнення двотижневого максимуму вночі. Євро піднявся на 0,23% до 1,1073 долара.
«Ми спостерігаємо певну природну обережність на початку критичного для ринків місяця, коли ФРС готується розпочати цикл зниження процентних ставок», — зазначив Бен Лейдлер, керівник відділу стратегії акцій Bradesco BBI.
«Ринки різко відновилися після швидкого спаду на початку серпня, але тепер вони стикаються з сезонно найслабшим місяцем року».
Карл Хаммер, керівник відділу розподілу активів у SEB, зазначив, що занепокоєння щодо Китаю та слабкі азіатські ринки, ймовірно, чинять тиск на європейські акції.
Китайські акції впали на 1,7%, при цьому найбільші втрати понесла нерухомість, після того як опитування показало уповільнення зростання цін на житло. Акції великого гонконгського забудовника New World Development впали на 14% через оцінку чистих збитків.
Ф’ючерси на індекс S&P 500 у США знизилися на 0,15%, а індекс Nasdaq 100 впав на 0,24%.
«Ми завжди проявляємо обережність, коли торгуємо на максимумах, особливо коли очікування прибутків залишаються досить високими, зокрема в США», — зазначив Хаммер.
У понеділок фондові ринки США були закриті через День праці, і казначейські облігації не торгувалися.
Основною подією тижня стане звіт про заробітну плату в несільськогосподарському секторі США, який буде оприлюднено у п’ятницю. Очікується, що звіт покаже приріст 165 000 робочих місць у серпні порівняно з 114 000 у липні.