Вт. Сен 17th, 2024

Виробництво в США зросло до 8-місячного мінімуму, але тенденція залишається слабкою

Виробництво в США зросло до 8-місячного мінімуму, але тенденція залишається слабкою
Економіка США / Фото: reuters.com

Минулого місяця виробничий сектор США показав незначне зростання після досягнення восьмимісячного мінімуму в липні, завдяки покращенню рівня зайнятості. Однак загальна тенденція все ще свідчить на пригнічену промислову діяльність, повідомляє Reuters.

Інститут управління поставками (ISM) у вівторок повідомив, що його індекс PMI для виробництва піднявся до 47,2 у серпні з 46,8 у липні, що було найнижчим показником з листопада. Значення PMI нижче 50 вказує на скорочення у виробничому секторі, який становить 10,3% економіки.

PMI залишається нижче порогового значення 50 п’ятий місяць поспіль, але перевищує рівень 42,5, який, за словами ISM, з часом вказує на зростання загальної економіки. Водночас, PMI та опитування регіональних заводів послідовно показують слабкість виробничого сектору.

Однак достовірні дані про виробниче виробництво та витрати бізнесу на обладнання свідчать про те, що цей сектор загалом залишається стабільним, оскільки попит на товари не знизився, незважаючи на значне підвищення процентної ставки Федеральної резервної системи.

Очікується, що центральний банк США почне знижувати ставки на своєму засіданні 17-18 вересня.

Субіндекс нових замовлень в огляді ISM знизився до 44,6 у серпні з 47,4 у липні. Виробництво також знизилося, з субіндексом, що впав до 44,8 з 45,9 у липні. Незважаючи на зниження замовлень, виробники зіткнулися з вищими цінами на вхідні матеріали, ймовірно, через зростання тарифів на фрахт.

Індекс цін, сплачених виробниками, зріс до 54,0 з 52,9 у липні.

Це свідчить про те, що товарна дефляція, ймовірно, триває, але не матиме суттєвого впливу на загальну інфляцію, яка сповільнюється. Ціни на товари в липні залишилися незмінними після двох місяців зниження.

Показник поставок постачальників знизився до 50,5 з 52,6 у попередньому місяці, що вказує на повільніші поставки.

Зайнятість на заводах продовжувала скорочуватися, хоча темпи цього скорочення сповільнилися. Показник зайнятості у виробництві піднявся до 46,0 з 43,4 у липні.

Related Post