Пт. Сен 20th, 2024

В уряді вважають криптосферу ще одним джерелом надходжень до бюджету

В уряді вважають криптосферу ще одним джерелом надходжень до бюджету
Криптовалюта в Україні / Фото: freepik.com

Мінцифри з колегами і бізнесом розробляють законопроєкти для регуляції криптовалют в Україні.

Легалізація криптовалют може стати ефективним способом пошуку нових джерел податкових надходжень. Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook заступник міністра цифрової трансформації з питань розвитку ІТ Олександр Борняков.

Останніми тижнями між урядом, депутатами та бізнесом триває активна дискусія щодо законопроєкту про підвищення податків. Борняков вважає, що легалізація криптовалют може суттєво збільшити обсяги податкових надходжень.

Для повноцінного функціонування крипторинку потрібні вигідні умови оподаткування для підприємців і компаній, які працюють у сфері криптоіндустрії. Сучасні криптобізнесмени обирають ринки з привабливими умовами та низькими податками, такі як Польща, Литва та інші країни.

Борняков додав, що неконкурентні податки можуть відлякати великі компанії, і в такому разі легалізація криптовалют не матиме бажаного ефекту — користувачі уникатимуть сплати податків.

Він також розповів про законопроєкт № 10225-1, розроблений регулятором спільно з бізнесом.

Серед його основних положень документу:

  • пільгове оподаткування доходів від операцій із криптовалютами для фізичних осіб протягом восьми років: 5% у перші три роки, 9% у наступні п’ять років, і 18% після закінчення восьмирічного періоду.
  • податок на прибуток для криптопровайдерів зберігається на рівні 18% або 9% податку на виведений капітал при використанні спеціального режиму Дія.City.

Крім того, законопроєкт передбачає судовий захист учасників крипторинку, створення нових компаній і робочих місць, відновлення роботи криптогривневих шлюзів, відкриття банківських рахунків для компаній, а також розвиток глобальної e-commerce.

Борняков вважає, що такий підхід стимулюватиме розвиток крипторинку в Україні, а також допоможе сформувати культуру сплати податків.

Related Post